Mediolan to miasto, w którym niezwykle długa i bogata historia miesza się z atmosferą światowej metropolii XXI wieku. Niesamowita architektura, najlepszy design i sztuka najwyższych lotów. W sercu tego tygla znajdziemy także wnętrza, których design naprawdę zapiera dech. Jedną z takich perełek jest apartament, którego aranżacja powierzona została duetowi architektów: Andrea Del Pedro Pery oraz Giana Paolo Veniera.
Lokalizacja mieszkania w sercu Mediolanu bezpośrednio odbija się w atmosferze wnętrza. Estetyczny misz-masz utrzymany w ryzach, przestrzenie wypełnione wyjątkowymi meblami oraz materiałami. Niebanalny design będący mieszanką vintage z tym, co współczesne. Wszystko to buduje obraz przestrzeni na miarę światowej stolicy mody i dobrego smaku.
Osią przestrzeni o powierzchni 150 m2 jest L-kształtny korytarz, biegnący od strefy wejściowej przywodzącej na myśl westybul, po znajdującą się w najdalszej części mieszkania łazienki. Po obu stronach hollu znajdują się poszczególne pomieszczenia – po lewej stronie część dzienna, czyli jadalnia wraz z salonem i wyjściem na taras oraz pokój dla gości. Po prawej stronie sypialnia z prywatną łazienką, a także kuchnia i druga łazienka dla gości.
Klasyczne, eleganckie materiały wypełniają wnętrza mediolańskiego apartamentu. Oryginalne elementy, takie jak drewniany parkiet znajdujący się w części dziennej, zostały zachowane i odrestaurowane. W części hollu oraz kuchni i łazience wykorzystana została posadzka wykonana z lastryko, którą dodatkowo wzbogacają mosiężne wykończenia.
Jak mówią autorzy projektu, aranżacja opowiada historię ewolucji estetycznej zapoczątkowaną przez burżuazję u schyłku XIX wieku. Inspirowane kosmopolityczną ideą typową dla designu początku ubiegłego stulecia wnętrze apartamentu wypełnione jest wyposażeniem i dekoracjami z najróżniejszych stylistyk i okresów. Elementy te stanowią niejako zbiór pamiątek z podróży.
W przestrzeni dziennej znajdziemy chińską ceramikę oraz tkane indonezyjskie krzesło, w pokoju dla gości bambusowe lustra. Do tego włoskie i chińskie dekoracje ręcznej produkcji, kredens z lat '40 czy palisandrowa szafka z lat '60. Wszystko to daje efekt aberracji estetycznej, która jednak tworzy harmonijną, a pozbawioną nudy i typowych rozwiązań aranżację.
Wynikiem układu pomieszczeń, jaki zastali architekci, jest niezwykła gra światła. Wchodząc do apartamentu znajdujemy się w przytłumionym, ciemnym korytarzu, który jednak zaraz za zakrętem staje się pełen światła. Dostaje się ono bowiem do mieszkania przez duże okna otwartej strefy dziennej. Światło słoneczne zalewa nie tylko salon i jadalnię, ale także jasny holl, co daje finalny efekt jasnej, wypełnionej włoskim słońcem przestrzeni.
Projekt: duet Andrea Del Pedro Pery i Giana Paolo Veniera
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Mediolan
Metraż: 150 m2
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Zobacz butelkową zieleń we wnętrzach, którą wykorzystali architekci z pracowni...
czytajProjektanci z pracowni Suma Architektów stworzyli loft w mieszkaniu, które...
czytajWnętrza jednorodzinnego domu, w którym mieszka małżeństwo z czworgiem dzieci...
czytajPiękne wzornictwo i wyszukane materiały wykończeniowe dały zachwycający efekt! Koniecznie...
czytaj
Ilość komentarzy: 0