Szyk i elegancja w eklektycznym wydaniu czyli aranżacja apartamentu w Mediolanie

Szyk i elegancja w eklektycznym wydaniu czyli aranżacja apartamentu w Mediolanie

Mediolan to miasto, w którym niezwykle długa i bogata historia miesza się z atmosferą światowej metropolii XXI wieku. Niesamowita architektura, najlepszy design i sztuka najwyższych lotów. W sercu tego tygla znajdziemy także wnętrza, których design naprawdę zapiera dech. Jedną z takich perełek jest apartament, którego aranżacja powierzona została duetowi architektów: Andrea Del Pedro Pery oraz Giana Paolo Veniera.

Lokalizacja mieszkania w sercu Mediolanu bezpośrednio odbija się w atmosferze wnętrza. Estetyczny misz-masz utrzymany w ryzach, przestrzenie wypełnione wyjątkowymi meblami oraz materiałami. Niebanalny design będący mieszanką vintage z tym, co współczesne. Wszystko to buduje obraz przestrzeni na miarę światowej stolicy mody i dobrego smaku.

apartament Mediolan, aranżacje wnętrz

Po pierwsze – przestrzeń wnętrza

Osią przestrzeni o powierzchni 150 m2 jest L-kształtny korytarz, biegnący od strefy wejściowej przywodzącej na myśl westybul, po znajdującą się w najdalszej części mieszkania łazienki. Po obu stronach hollu znajdują się poszczególne pomieszczenia – po lewej stronie część dzienna, czyli jadalnia wraz z salonem i wyjściem na taras oraz pokój dla gości. Po prawej stronie sypialnia z prywatną łazienką, a także kuchnia i druga łazienka dla gości.

Po drugie – materiał we wnętrzu

Klasyczne, eleganckie materiały wypełniają wnętrza mediolańskiego apartamentu. Oryginalne elementy, takie jak drewniany parkiet znajdujący się w części dziennej, zostały zachowane i odrestaurowane. W części hollu oraz kuchni i łazience wykorzystana została posadzka wykonana z lastryko, którą dodatkowo wzbogacają mosiężne wykończenia.

aranżacje wnetrza, apartament

Po trzecie – wyposażenie

Jak mówią autorzy projektu, aranżacja opowiada historię ewolucji estetycznej zapoczątkowaną przez burżuazję u schyłku XIX wieku. Inspirowane kosmopolityczną ideą typową dla designu początku ubiegłego stulecia wnętrze apartamentu wypełnione jest wyposażeniem i dekoracjami z najróżniejszych stylistyk i okresów. Elementy te stanowią niejako zbiór pamiątek z podróży.

W przestrzeni dziennej znajdziemy chińską ceramikę oraz tkane indonezyjskie krzesło, w pokoju dla gości bambusowe lustra. Do tego włoskie i chińskie dekoracje ręcznej produkcji, kredens z lat '40 czy palisandrowa szafka z lat '60. Wszystko to daje efekt aberracji estetycznej, która jednak tworzy harmonijną, a pozbawioną nudy i typowych rozwiązań aranżację.

Po czwarte – światło we wnętrzu

Wynikiem układu pomieszczeń, jaki zastali architekci, jest niezwykła gra światła. Wchodząc do apartamentu znajdujemy się w przytłumionym, ciemnym korytarzu, który jednak zaraz za zakrętem staje się pełen światła. Dostaje się ono bowiem do mieszkania przez duże okna otwartej strefy dziennej. Światło słoneczne zalewa nie tylko salon i jadalnię, ale także jasny holl, co daje finalny efekt jasnej, wypełnionej włoskim słońcem przestrzeni.

Aranżacja apartamentu w Mediolanie – metryczka aranżacji apartamentu

Projekt: duet Andrea Del Pedro Pery i Giana Paolo Veniera
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Mediolan
Metraż: 150 m2

Galeria zdjęć aranżacji apartamentu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!