Eklektyczna aranżacja wnętrza mieszkania w centrum Warszawy

Eklektyczna aranżacja wnętrza mieszkania w centrum Warszawy

Realizacja eklektycznej aranżacji wnętrza mieszkania powstałej w tym roku w sercu Warszawy to dzieło pracowni projektowej Indoor. Para architektów znana jest z podejścia typu „slow design”, czyli dogłębnego poznania upodobań inwestora, warunków otoczenia oraz przestrzeni. Dopiero później pojawia się wizja wnętrza, dokładnie zaadaptowanego do potrzeb i oczekiwań domowników.

Zlokalizowane w centrum Warszawy mieszkanie mieści się w zabytkowej, XIX-wiecznej kamienicy. Przestrzeń, w której wcześniej mieściły się biura, zaadaptowana została do potrzeb mieszkalnych inwestorów. Wydzielona została otwarta przestrzeń salonu wraz z kuchnią, trzy sypialnie i garderoby oraz dwie łazienki.

indoor, mieszkanie, aranżacja mieszkania

Eklektyczny miks wnętrza

Zgodnie z wytycznymi inwestorów mieszkanie zostało wypełnione obrazami, rzeźbami oraz innymi dziełami sztuki. Także umeblowanie to doskonałe, wyszukane wzornictwo – zarówno unikatowe meble lat '80 i '90 ubiegłego stuleca, elementy art deco jak i nowoczesne wyposażenie. Wszystko to w żywych, intensywnych kolorach, które dobrze komponują się z surowym, neutralnym tłem. Stanowi je beton architektoniczny na ścianach, drewniany parkiet, czerń oraz biel.

To, co sprawia, że wszystkie te tak różne od siebie elementy wyposażenia współgrają ze sobą, to przestrzenność mieszkania. Dzięki temu zamiast wrażenia nieładu otrzymujemy przyjemny, eklektyczny miks. Meble i dekoracje są wyeksponowane, dzięki czemu nabierają blasku i tworzą zgraną kompozycję.

indoor, mieszkanie, aranżacje mieszkania

Otwarta przestrzeń serca mieszkania

Założeniem aranżacji wnętrza była kuchnia otwarta na salon. Zastosowany został jednak praktyczny podział w postaci ściany będącą jednocześnie elementem regału w salonie. W ten sposób projektanci wydzielili strefy w przestrzeni nie zamykając ich jednak na siebie. W tak bogato wypełnionym wnętrzu wykorzystana została prosta zabudowa kuchenna oraz wyspa o lekkiej, ażurowej bryle. Interesującym elementem jest lustrzany okap, pomnażający występujące we wnętrzu obrazy.

W przypadku sypialni, każde z trzech pomieszczeń jest inne, a jednak w każdym z nich dostrzegamy ciągłość stylistyczną. Główna sypialnia wyposażona została w obszerne łóżko, zaprojektowane przez babcię inwestorki, które zdeterminowało stylistykę pomieszczenia. Uzupełniają je antyczny kilim na podłodze, biurko w stylu art deco oraz duże odbicie lustrzane.

Znajdujące się w mieszkaniu dwie łazienki oraz toaleta również zaprojektowane zostały w rozmysłem i pieczołowitością. Wyszukana ceramika łazienkowa taka jak eksponowana, wolno stojąca wanna czy nablatowe umywalki umieszczone zostały na tle nietuzinkowych materiałów wykończeniowych.

salon, aranżacje wnetrz, indoor

Eklektyczna aranżacja wnętrza mieszkania w centrum Warszawy – metryczka projektu wnętrza

Projekt: studio projektowe Indoor
Realizacja: 2018
Lokalizacja: centrum Warszawy

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!