Rustykalna aranżacja domu w Lublinie

Rustykalna aranżacja domu w Lublinie

Tegoroczna realizacja domu w Lublinie jest autorstwem pracowni projektowej Piękne Wnętrza. Architekci w swoich projektach słyną z harmonijnego łączenia funkcjonalnych rozwiązań i trendów wnętrzarskich z indywidualnym charakterem domownika. I tak i w tym projekcie to, co rzuca się w oczy od razu, to rola dodatków i wykończeń, które budują klimat wnętrza i nadają mu prywatnego, domowego charakteru.

W swoim projekcie aranżacji dwukondygnacyjnego domu w Lublinie projektanci wykorzystali naturalne elementy budynku, które w dużej mierze zdeterminowały ostateczny odbiór wnętrz. Był to doskonały pretekst dla zastosowania rustykalnej stylistyki, nawiązującej do zainteresowania inwestora rzemiosłem.

aranżacja domu, Piękne Wnętrza

Zobacz aranżacje wnętrza w klimacie wiejskiej stodoły

Drewno, drewno i jeszcze raz drewno. Wprowadzone do wnętrza w postaci desek podłogowych, belkowania sufitowego czy deskowania ściennego. Drewniana jest także duża część wyposażenia – masywny stół kuchenny, obudowa kominka oraz meble w sypialni. Zastosowane we wnętrzu naturalne, stare drewno przywodzi na myśl wiejski dom, pełen rodzinnego ciepła i spokoju.

Oprócz naturalnego drewna projektanci postanowili wzbogacić aranżację także o inne materiały. Należy do nich ciosana w bloki opoka kazimierska zastosowana zarówno w salonie, jako oprawa kominka, jak i w jednej z łazienek, gdzie doskonale koresponduje z wysmakowaną ceramiką łazienkową. W drugiej łazience na ścianach zastosowane zostały płytki z surowego kamienia.

 

wnętrze domu,

Eleganckie wyposażenie wnętrza

 We wnętrzu znajdziemy zarówno wyposażenie o eleganckiej, tradycyjnej formie, jak i to bardziej nowoczesne i utrzymane w minimalistycznej stylistyce. Ciężkie, tapicerowane fotele i stolik nawiązujące do stylistyki biedermeier zestawione z surową oprawą kominka żeliwnego tworzą ciekawą kompozycję. Koresponduje ona z rustykalnym stołem jadalni czy tradycyjnym belkowaniem.

 Duch nowoczesności oddany został natomiast w formie wyposażenia kuchni. Dwurzędowa, funkcjonalna zabudowa kuchenna utrzymana została w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Jednak jej drewniane wykończenia w postaci grubego drewnianego blatu dobrze wpisuje się w charakter całej aranżacji.

łazienka, dom wnętrza

Kluczową rolę w aranżacji stanowią dodatki, takie jak rzeźba autorstwa artysty-samouka Stanisława Zagajewskiego czy orientalny dywan ścienny. Ciekawym pomysłem, podkreślającym rustykalny charakter wnętrza, okazała się także fototapeta umieszczona na ścianie w sypialni, będąca graficznym przedstawieniem pni drzew, a także trzy stojące lampy o podstawach w postaci drewnianych beli.

Rustykalna aranżacja domu w Lublinie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Piękne Wnętrza
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Lublin

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!