Projekt wnętrza mieszkania w eklektycznym stylu

Projekt wnętrza mieszkania w eklektycznym stylu

Autorem ciekawej aranżacji wnętrza mieszkania w Gdańsku jest studio projektowe BO/SKO z Trójmiasta. Przed architektami postawiono niełatwe zadanie stworzenia przestrzeni, która łączyć będzie elementy należące do zupełnie różnych stylistyk. Mieszkanie o metrażu 68 m2 wypełnione zostało przedmiotami i wyposażeniem, które od razu budują obraz domowników. Dzięki temu wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru i przytulności.

Nowoczesny design czyli bazą projektu

Aby uniknąć wrażenia nieładu projektanci postawili na jasne, minimalistyczne tło kompozycji. Stanowią je biel ścian i sufitu oraz bielone deski na posadzce. W tą lekką stylistykę dobrze wpisuje się nowoczesna zabudowa kuchenna, której design oparty jest na kontraście między czernią i bielą. Białe płyty zabudowy zestawione zostały z czarnym blatem oraz sprzętami kuchennymi. W przestrzeni kuchni zastosowano także czarno-białe płytki podłogowe z ciemnoniebieskimi elementami.

Otwarta na salon kuchnia stanowi istotny element projektu, narzucająca charakter całej kompozycji. Jej przestrzeń związania jest stylistycznie z przestrzenią salonu strefą jadalni – masywnym, jasnym stołem, otoczonym czarnymi krzesłami o nowoczesnej stylistyce. Czarno-biała serweta doskonale nawiązuje do stylizacji posadzki oraz zabudowy kuchennej.

projekt wnętrza

Przestrzeń osobista

To, co nadaje wnętrzu jego prawdziwego i unikalnego charakteru, to oryginalne dodatki, będące pamiątkami z licznych podróży czy też przedmiotami bezpośrednio związanymi z domownikami. Zawieszone na ścianach rowery, dywan o egzotycznym wzorze czy ceramiczne ozdoby. Ponadto łatwo zauważyć zainteresowanie właścicieli polskim designem – obrazy i grafiki czy meble nawiązujące do stylistyki połowy ubiegłego stulecia.

Nagromadzenie wzorów i elementów dekoracyjnych ograniczone zostało jednak do strefy dziennej mieszkania. Nie znajdziemy ich w sypialni będącej miejscem wyciszenia i relaksu. Tam architekci postawili na minimalistyczne, niemal ascetyczne wyposażenie, ograniczone do bieli przełamanej czarnymi, ażurowymi elementami wyposażenia.

Całość aranżacji sprawia wrażenie bardzo osobistej, silnie związanej z osobami domowników. Dzięki temu mieszkanie daje poczucie przytulności i domowego ciepła. Jasna kolorystyka, silne kontrasty i liczne, osobiste dodatki budują niepowtarzalny charakter wnętrza.

Eklektyczna aranżacja mieszkania w Gdańsku – metryczka projektu wnętrza

Projekt: studio projektowe BO/SKO
Realizacja: listopad 2018
Lokalizacja: Gdańsk
Powierzchnia: 68 m2
Zdjęcia: Anna Połczyńska / Kroniki.Studio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!