Restauracja Jastny Dwór w Bąkowie - nowe wnętrze od pracowni Sikora Wnętrza

Restauracja Jastny Dwór w Bąkowie - nowe wnętrze od pracowni Sikora Wnętrza

Jastny Dwór to nowo powstała restauracja, zlokalizowana w malowniczej wsi Bąkowo, jedynie 3 km od Gdańska. Za projekt wnętrza odpowiedzialne jest biuro projektowe Sikora Wnętrza, zdobywca licznych nagród architektonicznych. Jastny Dwór to udana próba przedstawienia polskich tradycji szlacheckiego dworu w sposób jak najbardziej aktualny. Dzięki staraniom architektów goście restauracji doświadczają nie tylko uczty kulinarnej, ale także doznań estetycznych na najwyższym poziomie.

Eleganckie wnętrze restauracji Jastny Dwór

Charakter lokalu silnie determinuje obiekt, w którym restauracja jest zlokalizowana. Wnętrza XIX-wiecznego zabytku zaadaptowane zostały w taki sposób, aby nie utracić swojego oryginalnego klimatu. Znajdująca się we wnętrzu drewniana konstrukcja oraz obszerne przeszklenia o łukowych sklepieniach nadają przestrzeni dostojnego charakteru oraz podkreślają ducha historii, wyczuwanego w obiekcie.

Elegancja i splendor podane są tutaj jednak w nowoczesnej, świeżej formie. Efekt ten architekci uzyskali poprzez połączenie starego z nowym. Zabytkowe elementy obiektu skomponowane zostały z matową czernią ścian i sufitów, a także prostymi, stalowymi konstrukcjami. Wprowadzone do wnętrza nowoczesne wyposażenie zestawione zostało z dodatkami z minionej epoki, nawiązującymi do nadmorskiego położenia obiektu.

Sikora wnętrza, eleganckie wnętrze

Nastrojowe wnętrze restauracji zaproponowane przez biuro Sikora Wnętrza

W swoim projekcie zespół Sikora Wnętrza postawił na ciemne, przygaszone barwy. We wnętrzach króluje czerń, grafit i szarości, które w połączeniu z ciepłym odcieniem drewna stanowią przyjemną kompozycję kolorystyczną. Zastosowanie takiej gamy barw pozwoliło na uzyskanie przytulnego efektu, pełnego klasy i elegancji, który sprzyja nastrojowym rozmowom i eleganckim kolacjom.

Znajdująca się na poddaszu sala bankietowa stanowi rozwinięcie stylistyki restauracji, jednak ze względu na funkcję pomieszczenia, projektanci postawili tutaj na białe ściany oraz jasne drewno. Biała, marmurowa posadzka zestawiona została z klasycznym drewnianym parkietem, a także obejściem wyłożonym czarno-białymi płytkami.

Sikora wnętrza, eleganckie wnętrze

Ze względu na przygaszone, ciemne barwy zastosowane we wnętrzu, niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie. Ciepłe światło płynące z żyrandoli o ciekawych, surowych formach, dodatkowo podkreśla nastrojowość wnętrza. Nowoczesne szyny z reflektorami oraz wiszące lampy z taśmami LED doskonale komponują się z wyposażeniem lokalu.

Aranżacja wnętrza restauracji Jastny Dwór w Bąkowie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Sikora Wnętrza
Realizacja: wrzesień 2018
Lokalizacja: Bąków, Gdańsk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!