Aranżacja wnętrza pizzerii Zio Pesto czyli powrót do tradycji

Aranżacja wnętrza pizzerii Zio Pesto czyli powrót do tradycji

Wnętrze pizzerii Zio Pesto zaprojektowane zostało przez studio projektowe Mauo Design. Lokal znajdujący się we Wrocławiu przy ulicy Ofiar Oświęcimskich zaaranżowany został w sposób niesztampowy. Architekci uciekli bowiem od nowoczesności i typowych wielkomiejskich rozwiązań, a postawili na tradycję. Na dodatek nie całkiem włoską, bo wzbogaconą elementami, które każdy pamięta z polskich wnętrz ubiegłego wieku, a które wracają w nowych odsłonach.

Będąc we wnętrzu pizzerii Zio Pesto można poczuć się jakoś tak swojsko. A dlaczego? Może to pastelowe kolory, może pieczołowicie, ręcznie wykonane detale, a może materiały i wykończenia, które przywodzą na myśl dawne restauracje. Być może wszystko po trochu, jedno jest pewne – taki efekt lubimy.

Beże, błękity i inne pastele zaproponowane przez Mauo Design

Wnętrze lokalu jest ciepłe i przyjemne dzięki lekkiej kolorystyce. Projektanci postawili na pastelowe odcienie beżu, błękitu i złamaną biel. Doskonale współgra z nimi jasne drewno wykorzystane jako blaty stołów, stelaże krzeseł czy regał. Żeby nie było nudno delikatną kolorystykę wnętrza przełamują złote akcenty, które pojawiają się w postaci osłon doniczek czy dekoracyjnych fug.

aranżacja wnętrza

Detale wnętrza z lamusa w nowoczesnej formie

Projektanci Mauo Design udowadniają, że materiały takie jak płytki ceramiczne w formie lamperii czy szkło strukturalne mogą być bazą ciekawej aranżacji wnętrza. Podobnie wygląda to w przypadku granitowej posadzki oraz regału o formie meblościanki. Elementy przywodzą na myśl dawne polskie restauracje, jednak nie odpychają, a wręcz przeciwnie – nadają wnętrzu niebanalnego charakteru.

Wszystko to podane jest bowiem w odświeżonej postaci. Nie spotykamy ciężkich, przytłaczających kolorów, a wnętrze jest wysokie i przestronne. Niezwykle ciekawe wydaje się także połączenie elementów konstrukcyjnych budynku z łukami arkadowymi podpieranymi przez dekoracje imitujące kapitele kolumn.

aranżacja wnętrza

Dekoracje ścian pizzerii

Na ścianach lokalu znajdziemy ręcznie wykonane szkliwione dekoracje ceramiczne, które imitują kulki włoskiej mozzarelli. Na jednej ze ścian ponad nimi umieszczone zostało duże logo pizzerii – zapisane w prosty sposób, w neutralnym kolorze. Uwagę przykuwają także obszerne lustra kształtem nawiązujące do znajdujących się w lokalu łuków arkadowych. Odbicia lustrzane nie tylko wzbogacają aranżację wnętrza, ale też optycznie je powiększają.

Aranżacje wnętrza pizzerii Zio Pesto – metryczka projektu wnętrza

Projekt: studio projektowe Mauo Design
Realizacja: październik 2018
Lokalizacja: Wrocław
Zdjęcia: Mateusz Szeliga

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!