Szkło w formie - konkurs dla studentów

Szkło w formie - konkurs dla studentów

Szkło w formie to konkurs skierowany do studentów kierunków artystycznych i projektowych. Zadaniem jest zaprojektowanie nowego wzoru szklanego wazonu. Zwycięski projekt zostanie wykonany w limitowanej serii 30 sztuk.

Regulamin konkursu dla studentów Szkło w formie

Organiator konkursu dla studentów

InstytuInstytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych z siedzibą w Krakowie (31-983) przy ul. Cementowej 8.

Forma konkursu dla studentów

Konkurs ma charakter ogólnopolski, otwarty, jednoetapowy i przeznaczony jest dla studentów kierunków artystycznych i projektowych.

Cel konkursu dla studentów

Celem konkursu jest przygotowanie projektu szklanego wazonu, a następnie realizacja projektu w Centrum Szkła i Ceramiki Instytutu jako serii limitowanej w ilości 30 sztuk.
 
Konsultanci konkursu dla studentów

- dr hab. Beata Mak-Sobota, prof. ASP, artystka szkła, prorektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Prowadząca II Pracownię Szkła Użytkowego na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu;
- Zofia Pasek – w latach 1976-1998 oraz 2014-2016 projektantka szkła artystycznego w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych, autorka ponad 200 wzorów amfor, butli, dzbanów, czarek, pater, wazonów;
- prof. dr hab. Andrzej Ziębliński – artysta sztuk wizualnych, projektant, Kierownik Katedry Sztuk Wizualnych na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
 
Terminy
 
05.10.2018 – ogłoszenie konkursu na stronie www.lipowa3.pl oraz w mediach społecznościowych Centrum Szkła i Ceramiki
do 23.11.2018, godz. 23.59:59 -składanie projektów poprzez adres email: konkurs(at)lipowa3.pl
24.11.-29.11.2018 – ocena prac, dyskwalifikacja prac niezgodnych z Regulaminem, ocena prac przez zespół hutników i konsultantów, wyłonienie zwycięskiego projektu
30.11.2018 – ogłoszenie wyników konkursu na stronie www.lipowa3.pl oraz w mediach społecznościowych Centrum Szkła i Ceramiki. Osobie nagrodzonej werdykt zostanie przekazany na adres poczty elektronicznej podany w zgłoszeniu projektu.
grudzień 2018* – realizacja zwycięskiego projektu
 
Nagrody

Zwycięski projekt zostanie wykonany pod nadzorem projektanta w Centrum Szkła i Ceramiki jako seria limitowana w ilości 30 sztuk. Trzy sztuki otrzyma autor projektu jako sztuki autorskie. Pozostałe szkła zostaną wystawione do sprzedaży w Galerii Lipowa 3. Autor otrzyma prowizję od każdej sprzedanej sztuki.
 
Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronie organizatora:  lipowa3.pl/pl/node/260
konkurs dla studentów

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!