Nowoczesne wnętrze kawalerki w Warszawie

Nowoczesne wnętrze kawalerki w Warszawie

Aby aranżacja wnętrza była ciekawa i przykuwająca uwagę, nie zawsze trzeba bawić się kolorem. Udowadniają to po raz kolejny projektanci z warszawskiego studia architektonicznego KDesign. W swoim projekcie aranżacji kawalerki postawili na monochromatyczną kolorystykę, bawiąc się za to materiałem i formą. W ten sposób powstał ciekawy projekt mieszkania, który przykuwa uwagę i zaskakuje rozwiązaniami funkcjonalnymi.

Kawalerka zlokalizowana jest w Warszawie i jak na mieszkanie w stolicy przystało prezentuje design najwyższych lotów. Nowoczesne bryły, wysokiej jakości materiały oraz ich połączenia dają poczucie luksusu i klasy. Otwarty plan przestrzeni sprawia natomiast, że mieszkanie mimo niewielkiego metrażu, wydaje się przestronne i pełne powietrza.

nowoczesne wnętrze

Projekt nowoczesnej kawalerki w Warszawie

W planie mieszkania wydzielona została strefa dzienna w postaci salonu z aneksem kuchennym, a także łazienka oraz niewielka sypialnia. Centralnym, wyeksponowanym elementem mieszkania jest bryła szafy, która stanowi istotny element każdego z pomieszczeń. W strefie wejścia stanowi przestrzeń do przechowywania, podobnie jak w sypialni. W części salonu bryła zaś wykorzystana jest jako element, na którym umieszczone zostało kino domowe.

Ciekaw jest także zastosowanie otwartej łazienki, w której przestrzeń toalety osłonięta jest od reszty mieszkania ścianą obłożoną odbiciem lustrzanym. Daje to efekt charakterystyczny dla ekskluzywnych apartamentów, gdzie mieszkanie w całości podporządkowane jest potrzebom jego domownika.

nowoczesne wnętrze

Jaki kolor najlepiej sprawdzi sie w małym wnętrzu?

W aranżacji wnętrza kawalerki projektanci postawili na bezkompromisowe i klasyczne połączenie czerni z bielą. Udało się uzyskać doskonale wyważone proporcje – biała zabudowa aneksu kuchennego oraz ściany, czarna bryła centralna, kanapa oraz zasłony. Duże płaszczyzny pokryte naprzemiennie to jednym to drugim kolorem tworzą odważne rozwiązania kompozycyjne.

Dopełnieniem, a jednocześnie istotnym elementem, który wpływa na odbiór przestrzeni, jest drewniany parkiet. Wykonany z jasnego, naturalnego drewna ułożony został w tradycyjną jodełkę, która jednak ze względu na zastosowanie szerokich klepek, nie jest do końca typowa. Materiał parkietu kontynuowany został także na jednej ze ścian łazienki, na której umieszczona została umywalka.

nowoczesne wnętrze

W mieszkaniu zastosowane zostało wyposażenie o prostych, zgeometryzowanych bryłach. Minimalistyczna zabudowa kuchenna, prostopadłościenna bryła centralna, czy uproszczone bryły sanitariów w łazience tworzą surowy efekt wizualny. Łagodzi go zarówno ciepło posadzki, jak i wprowadzone elementy tekstylne w postaci ciężkich zasłon czy obszernej narzuty na łóżko. Przyczyniają się do tego także miękkie obicie sofy oraz subtelny, jasny dywan.

Projekt nowoczesnej kawalerki w Warszawie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: KDesign Architekci
Realizacja: grudzień 2014
Lokalizacja: Warszawa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!