Aranżacja biura z zielenią w roli głównej

Aranżacja biura z zielenią w roli głównej

Kolejną realizacją, jakiej podjęła się Pracownia Projektowania Wnętrz Kożuch Kwasek, było przearanżowanie biura firmy transportowej Transprzęt Jaworzno III. Biuro mieści się w parterowym budynku w strefie przemysłowej Jaworzna. Lokal poddany został zupełnej transformacji. Inwestor, mając świadomość tego, jak warunki pracy wpływają na efektywność pracowników, postawił na funkcjonalność i świeżość. To właśnie udało się zawrzeć w projekcie wnętrza projektantom.

Aranżacja utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce, daleko jej jednak do biurowej wyniosłości i chłodu. W tych wnętrzach można poczuć się niemalże jak w domu, a to wszystko za sprawą zastosowanej kolorystyki, dominującego drewna oraz funkcjonalnie zaprojektowanym pomieszczeniom. W ten sposób z przestrzeni pamiętającej zeszłą epokę, lokal stał się miejscem reprezentacyjnym, a zarazem sprzyjającym pracy.

aranżacja biura

Lokal składa się z długiego korytarza, prowadzącego do poszczególnych pomieszczeń. Są nimi gabinet właściciela wraz z sekretariatem, pomieszczenie biurowe, sala konferencyjna, a także pomieszczenia socjalne, czyli kuchnia oraz łazienki. Wszystkie pomieszczenia zaaranżowane zostały w taki sposób, aby spełniać swoją funkcję, ale jednocześnie dawać poczucie wygody i przytulności.

aranżacja biura

Klasyczne wnętrze czyli jakie?

Bazą kolorystyczną projektu jest biel, która dominuje zarówno jako wykończenie ścian jak i umeblowania. Klasycznym już połączeniem jest zastosowanie bieli z drewnem o naturalnym odcieniu. Wprowadzone ono zostało zarówno w postaci paneli podłogowych, jak i elementów mebli. To, co ożywia całość aranżacji to intensywna zieleń, której projektanci nie szczędzili, nawiązując silnie do identyfikacji wizualnej firmy. Pokrywa ona duże powierzchnie ścian w pomieszczeniach biura.

Odpowiednie proporcje kolorystyczne uzyskane zostały dzięki uzupełnieniu aranżacji o odcienie szarości. Szara jest zarówno posadzka w korytarzu, jak i siedziska w pomieszczeniach biurowych – miękkie obicia sof oraz krzeseł. Interesujące jest także zastosowanie poziomego podziału ścian w korytarzu poprzez zastosowanie białej i szarej farby. Jedną ze ścian wzbogaca dodatkowo element dekoracyjny w postaci obszernej struktury o nieregularnych kształtach.

aranżacja biura

W pomieszczeniach zastosowane zostało umeblowanie o prostym, nowoczesnym designie. Zarówno biurka, jak i szafy czy regały mają minimalistyczne bryły. Podobnie w przypadku zabudowy kuchennej czy armatury łazienkowej. Zgeometryzowanie przestrzeni przełamują bryły siedzisk, takie jak zaokrąglone sofy, a także swobodnie wprowadzona zieleń roślin doniczkowych, które wzbogacają całą aranżację.

Aranżacja biura w Jaworznie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Pracownia Projektowania Wnętrz Kożuch Kwasek
Realizacja: 2018
Lokalizacja: strefa przemysłowa Jaworzna

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!