Aranżacja domu w minimalistycznym, nowoczesnym stylu

Aranżacja domu w minimalistycznym, nowoczesnym stylu

Kolejną udaną aranżacją zrealizowaną przez pracownię architektury wnętrz i krajobrazu UTOO jest wnętrze dużego domu o łącznej powierzchni 187 m2. Zarówno we wcześniejszych realizacja, jak i w tym projekcie architekci postawili na przytulną przestrzeń, jednocześnie utrzymując ją w nowoczesnym designie. Aranżacja jest łagodna i jasna, jednak niepozbawiona charakterystycznych, przykuwających wzrok elementów.

To, co rzuca się w oczy, to otwarta, nieograniczona przestrzeń parteru domu. Składają się na nią przestrzeń holu wejściowego wraz z klatką schodową, salon, jadalnia oraz kuchnia. Poszczególne strefy nieoddzielne są od siebie ścianami czy drzwiami, podziały są raczej umowne, wyznaczają je elementy wyposażenia czy materiał posadzi. Powoduje to, że przestrzeń domu jest pełna powietrza i światła.

aranżźacja domu

Aranżacja wnętrza z akcentem kolorystycznym

Przestrzeń domu wypełniona została naturalnymi materiałami, takimi jak jasne drewno i beton. Zarówno cała zabudowa kuchenna, jak i część posadzki, schody oraz panele naścienne wykonane zostały z drewna o przyjemnym, naturalnym odcieniu. Beton architektoniczny zastosowany został jako posadzka w części kuchennej oraz części przedpokoju, a także jako okładzina poszczególnych ścian.

Uzupełnieniem delikatnej, jasnej stylistyki są czarne elementy, które stanowią interesujące akcenty kolorystyczne projektu. Należą do nich pomalowana na czarno cegła, którą obłożone zostały fragmenty ścian, elementy wyposażenia, takie jak kominek czy hokery, a także sprzęty AGD. Oprócz czerni, w projekcie zasadniczą rolę odgrywa krata, wprowadzona w postaci elementów tekstylnych.

Dominantą aranżacji wnętrza są detale w intensywnych odcieniach żółtego i pomarańczu. Także one wprowadzone zostały w postaci miękkich materiałów obić foteli czy poduszek. Ich obecność powoduje, że niemalże monochromatyczne wnętrze nabiera przytulności i życia.

aranżacja domu

Minimalistyczna aranżacja domu

Elementy wyposażenia to przede wszystkim proste bryły, utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Zarówno wieloosobowa sofa w przestrzeni salonu, jak i prosty stół w jadalni mimo dużych gabarytów, sprawiają wrażenie lekkich. Podobnie z zabudową kuchenną, zajmującą dużą przestrzeń. Dzięki swojej minimalistycznej formie oraz ażurowym, metalowym wykończeniom wydaje się lekka i delikatna.

Interesująca jest również aranżacja przestrzeni holu. Znajdujące się tam schody, dzięki mocowaniu ściennemu oraz szklanej poręczy sprawiają wrażenie niemal lewitujących. Pomieszczenie urozmaica również kominek, który poniekąd łączy przestrzeń holu z salonem. Jego nowoczesna, industrialna bryła wraz z wysoko poprowadzonym kominem odprowadzającym dym, stanowi ciekawy element projektu.

Minimalistyczna nowoczesność łączy się z wrażeniem przytulności także w znajdującej się na piętrze sypialni. Jej wyposażenie stanowi wyraźną kontynuację projektu, zarówno w kontekście kolorystyki jak i materiałów oraz brył. Głównym elementem jest obszerne łóżko, zaś wyposażenie uzupełniające stanowią proste szafki nocne oraz fotel o ciekawej formie.

Minimalistyczna aranżacja domu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia architektury wnętrz i krajobrazu UTOO
Realizacja: 2011
Powierzchnia: 187 m2

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!