Aranżacja domu w stylu nowoczesnej stodoły

Aranżacja domu w stylu nowoczesnej stodoły

Wykorzystanie starych obiektów i ich adaptacja na potrzeby lokali mieszkalnych lub komercyjnych jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Ludzie doceniają historię tkwiącą w wiekowych budynkach, a także pozostające w nich elementy konstrukcyjne czy wyposażenie. Mogą one stanowić pewne ograniczenia, jednak często rekompensowane są one wyraźnym, oryginalnym charakterem, które zyskuje wnętrze. Wszystko tkwi w rękach architektów – aby właściwie je wykorzystać.  Tak też było z domem w Zelowie, którego wnętrze architekci z biura projektowego Oso Design zaprojektowali z myślą o jego wcześniejszym przeznaczeniu. W ten sposób powstała ciekawa aranżacja w stylu nowoczesnej stodoły, która w doskonały sposób wykorzystuje wysokie stropy poprzez wprowadzenie antresoli.

Łączny metraż domu w Zelowie to 200 m2, który obejmuje 5 pokoi. Otwarta przestrzeń parteru domu łączy w sobie funkcję kuchni, jadalni oraz salonu. Istotnym elementem jest antresola, znajdująca się ponad kuchnią oraz salonem. Doskonale dzieli ona przestrzeń i nadaje wnętrzu przytulnego charakteru. Przeszklenia wprowadzone zostały na trzech ścianach pomieszczenia – zarówno w postaci wysokich okien, jak i drzwi tarasowych.aranżacja domu

Aranżacja domu - powrót do natury

Wnętrze domu utrzymane zostało w naturalnej kolorystyce, projektanci sięgnęli po biel, szarości i brązy. Subtelności i naturalności nadają także zastosowane materiały, do których należą drewno, cegła oraz beton. Drewno wykorzystane zostało zarówno jako materiał wyposażenia, jak i jako dekoracja ścienna. Posadzkę stanowią płyty ze spieków kwarcowo-granitowych w ciemnym, grafitowym odcieniu.

Delikatna kolorystyka przełamana jest przez obecność zielonych roślin, które w dużym stopniu wypełniają wnętrze, stanowiąc intensywne plamy kolorystyczne. Mocnym akcentem jest także intensywne, turkusowe obicie fotela znajdującego się w salonie oraz nowoczesna obudowa kominka w postaci złotych, sześciokątnych płytek.

 

aranżacja domu

Nowoczesna "stodoła"

Mimo założenia stodoły, wyposażenie domu ma charakter silnie nowoczesny. Minimalistyczne  i proste bryły mebli stanowią dobre dopełnienie bazy projektu, jakim są naturalne materiały ścian, czy posadzki. W ten sposób powstał projekt wnętrza, łączący w sobie ducha historii z nowoczesnym, niemalże wielkomiejskim wnętrzem. A to wszystko otoczone wdzierającym się przez duże okna wszechobecną zielenią znajdującą się wokół domu.

Aranżacja domu w stylu nowoczesnej stodoły – metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia Oso Design
Realizacja: w trakcie
Lokalizacja: Zelów
Powierzchnia: 200 m2
Źródło: facebook.com/osodesignaranzacjawnetrz

 

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!