Funkcjonalne wnętrze mieszkania - w kolorach śliwki

Funkcjonalne wnętrze mieszkania - w kolorach śliwki

UTOO czyli pracownia architektury wnętrz i krajobrazu to grupa architektów, którzy znani są z przytulnych, jasnych wnętrz, utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Jednym z ciekawszych projektów jest aranżacja wnętrza dwupokojowego mieszkania zlokalizowanego w Warszawie, w dzielnicy Bemowo. Niewielka przestrzeń mieszkania o metrażu 47 m2 to duże wyzwanie dla projektantów, którzy musieli stworzyć przestrzeń estetyczną, a jednocześnie funkcjonalną.

W swoim projekcie pracownia UTOO postawiła na optyczne powiększenie przestrzeni poprzez zastosowanie bieli, która jest bazą projektu. Mocny, śliwkowy kolor to akcent, który został wprowadzony w mniejszym lub większym stopniu do każdego z pomieszczeń. Lekka i nowoczesna stylistyka powoduje, że przestrzeń stała się świeża, nie tracąc jednocześnie przytulności.

funkcjonalne wnętrze

Jak urządzić małe wnętrze?

Mieszkanie składa się z salonu wraz z aneksem kuchennym, a także sypialni oraz łazienki. Centralnym elementem salonu jest prosta bryła stołu, która łączy dwie strefy – kuchenną oraz wypoczynkową. Strefa kuchni zlokalizowana została w prawym narożu pomieszczenia i stanowi ją zabudowa kuchenna, składająca się z szafek dolnych oraz górnych. Te górne płynnie przechodzą w otwarte szafki strefy wypoczynkowej. Pod nimi ustawiona została wygodna sofa oraz stolik kawowy. Po przeciwnej stronie znajduje się lekka szafka i telewizor ścienny.

Do łazience znajduje się zabudowana wanna, usytuowana pod ścianą. Po przeciwnej stronie umieszczona została toaleta, szafka z umywalką nablatową oraz szafka ścienna z lustrzanym frontem. Ostatnie pomieszczenie, jaki jest sypialnia, wyposażone zostało w obszerne łóżko wraz z szafkami nocnymi. Przestrzeń do przechowywania stanowi wysoka szafa, która pozostawia niewielką przestrzeń na małe biurko.

funkcjonalne wnętrze

Kolorystyka wnętrza wg pracowni UTOO

To, co stanowi dominantę aranżacji, to mocny śliwkowy kolor. Wprowadzony on został jednak z głową – tak, aby nie spowodować optycznego zmniejszenia pomieszczenia. Szafki kuchenne oraz otwarte szafki salonu wykonane zostały z płyt meblowych w śliwkowym kolorze, który doskonale poprowadzony został dalej, pokrywając ścianę poniżej. Ściana nie jest jednak jednolita, a przecierana, łagodnie przechodząca w biel.

Ten sam kolor znajdujemy także w innych pomieszczeniach, w postaci detali w niewielkiej łazience oraz jako dekoracja ściany w sypialni. Oprócz intensywnego fioletu, biel pomieszczeń przełamują drewniane wykończenia. Jasne drewno dobrze dopełnia całość aranżacji i sprawia, że staje się ona kompletna.

Funkcjonalne mieszkanie w Warszawie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia architektury wnętrz i krajobrazu UTOO
Realizacja: 2011
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Metraż: 47 m2

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!