Aranżacja wnętrza warszawskiej cukierni w nowojorskim klimacie

Aranżacja wnętrza warszawskiej cukierni w nowojorskim klimacie

Ggrupa to biuro projektowe z Gliwic, które w tym roku wykonało kolejną udaną realizację. Tym razem mowa o niewielkiej cukierni w centrum Warszawy, przy ulicy Polnej. Pomysł na cukiernię Frank inspirowany jest ulicami Nowego Jorku, który słynie z najlepszych kawiarni i restauracji. Właścicielka chciała, aby nowojorski duch pojawił się nie tylko w serwowanych specjałach, ale także w stylistyce wnętrza.

Projektanci dołożyli starań, aby zrealizować to założenie i trzeba przyznać, że wyszło doskonale. W jaki sposób połączyć bowiem wyrazisty i odważny styl z przytulną, domową atmosferą? Bawiąc się formą i kolorem – a na tym projektanci Ggrupa znają się bardzo dobrze. Niewielką przestrzeń pomieszczenia wypełnili pastelowymi kolorami oraz przyjemnym drewnem. Dokładając do tego ostre, zgeometryzowane formy przestrzenne powstała prawdziwa nowojorska mieszanka.

Aranżacja wnętrza

Małe wnętrze duży potencjał

Metraż lokalu to 35 m2, a w przestrzeni tej wydzielona została strefa baru oraz strefa dla gości. W strefie baru znajduje się wykonana na specjalne zamówienie zabudowa o charakterystycznych pionowych podziałach, a także drewniana konstrukcja, na której umieszczone zostało charakterystyczne logo marki.

W strefie kawiarni znajdują się miejsca dla gości, w postaci wygodnych siedzisk przyściennych oraz nieregularnie ustawionych stolikach i krzesłach. Istotnym elementem wyposażenia jest wysoki regał o prostokreślnych podziałach.

Aranżacja wnętrza

Zobacz jak kolor i geometria tworzą designerskie wnętrze

W projekcie cukierni kluczowe znaczenie odgrywa wybór kolorystyki. Ciepłe, przykuwające wzrok barwy, czyli żółty, łososiowy i złamany biały, do tego drewno o ciepłym wybarwieniu. Intensywnie żółta podłoga ożywia wnętrze i nadaje mu charakterystycznego wyrazu. Ten radosny obraz doskonale równoważą grafitowe wtrącenia, w postaci obić oraz elementów umeblowania.

Geometryczne są nie tylko kształty wyposażenia, takie jak naprzemiennie rozmieszczone owalne i kwadratowe blaty stołów, czy pionowe podziały zabudowy. Także charakterystycznie pomalowane, dwukolorowe ściany oraz ich okładzina w postaci kafelek potęgują wrażenie harmonii i foremności. Ważny jest także wybór materiałów zastosowany przez projektantów – są one bowiem pieczołowicie dobrane do panującej stylistyki. Naturalne drewno, ciepłe materiały obić oraz stalowe elementy stelaży stolików czy obudowy lamp – wszystko to dobrze podkreśla charakter miejsca.

 

Aranżacja wnętrza

Projekt nie byłby kompletny bez wypełnienia pomieszczenia zielonymi plamami w postaci kaktusów oraz roślin zielonolistnych. Wprowadzają one życie do obiektu oraz stanowią intensywne akcenty kolorystyczne, pozornie gryzące się z pastelową kolorystyką ścian i posadzki. Ciekawym elementem jest także obszerne, okrągłe lustro, które powoduje, że pomieszczenie wydaje się większe i przestronniejsze.

Cukiernia Frank - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Ggrupa
Powierzchnia: 35 m2
Realizacja: sierpień 2018
Lokalizacja: Warszawa, Śródmieście
Źródło: ggrupa.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!