Krakowski eklektyzm we wnętrzu od Mango Studio

Krakowski eklektyzm we wnętrzu od Mango Studio

Architekci z pracowni Mango Studio stanęli przed nie lada wyzwaniem zaprojektowania i realizacji 100 metrowego apartamentu w Krakowie w zaledwie 3 miesiące. Na szczęście inwestorzy to para otwarta na nowatorskie rozwiązania, dzięki temu zespół projektowy mógł w pełni rozwinąć swój potencjał twórczy.

Ograniczony czas  - miesiąc na projekt z wizualizacjami oraz dwa miesiące na realizację koncepcji był sporym wyzwaniem dla architektów.  Aranżacja wnętrza o powierzchni 100 m2 zrealizowana została w 3 miesiące do stanu „pod klucz”. Goniące terminy nie były przeszkodą w stworzeniu miejsca o wysokim standardzie, spełniającego wszystkie oczekiwania inwestorów – ludzi wymagających, miłośników podróży, o wyrobionym guście, bacznie śledzących najnowsze wnętrzarskie trendy.

 


aranżacja wnętrza

Eleganckie wnętrze od Mango Studio

 W tym projekcie wnętrza elegancja i nonszalancja idą ze sobą w parze. Mieszkanie pary to mariaż wysmakowanej estetyki i funkcjonalności, w którym spójnie przeplatają się żeńskie i męskie pierwiastki. Salon, jadalnia i kuchnia tworzą otwartą, przestronną strefę dzienną. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się optycznie powiększyć przestrzeń. Klasyczne sylwetki mebli, o miękkich obiciach i stonowanej kolorystyce - beżach, pudrowych różach, gołębiej szarości, są uosobieniem współczesnej, bezpretensjonalnej elegancji. Delikatne odcienie w połączeniu z naturalnym drewnem podłogi tworzą ciepły i przytulny klimat.

aranżacja wnętrza

W podobnym klimacie utrzymana jest komfortowa, a zarazem wytworna sypialnia. Mocnym punktem realizacji jest gabinet pana domu. Architektki z Mango Studio odważnie postawiły na ciemną kolorystykę. W efekcie powstała prawdziwie męska enklawa, w której można poczuć się bardzo swobodnie. Łazienka dla kontrastu utrzymana jest w jasnej palecie barw, natomiast toaleta w minimalistycznej stylistyce, to królestwo niestandardowych rozwiązań – zamiast ceramiki łazienkowej zastosowano tapetę winylową, a podłoga została wykończona żywicą. Prostota i elegancja często idą w parze, tak również stało się w przypadku tego komfortowego apartamentu dla pary.

Aranżacja wnętrza - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Mango Studio
Lokalizacja: Wola Justowska, Kraków
Powierzchnia: 100 mkw
Realizacja: 2018
Źródło: mangostudio.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!