Wnętrze z cegłą w tle

Wnętrze z cegłą w tle

Jednym z ciekawszych projektów zrealizowanych w ostatnim czasie jest aranżacja wnętrza dużego domu mieszkalnego w Łodzi. Obiekt zlokalizowany jest w położonej na obrzeżach miasta spokojnej dzielnicy domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Projekt aranżacji wnętrza powierzony został grupie Gradomska Architekci, zespołowi znanemu z udanych realizacji zarówno wnętrz mieszkalnych jak i obiektów użyteczności publicznej.

Podobnie jak w poprzednich projektach biura, tak i tutaj esencją aranżacji wnętrza jest czysta forma. Architekci postawili na czarno-białą kolorystykę, będącą podstawą do dalszej zabawy bryłą i materiałem. Założenie monochromatyczności daje duże pole do popisu jeśli chodzi o kompozycję projektu – pozwala na zestawianie ze sobą kolejnych elementów, nie powodując jednocześnie wrażenia nieładu.


Wnętrze z cegłą

Projekt wnętrza – plan obiektu

Projektowany dom to niski budynek o jednej kondygnacji oraz poddaszu. Przestrzeń obiektu to 172,5 mkw. Znajdująca się na parterze część dzienna to przede wszystkim salon wraz z jadalnią i kuchnią. Obszerna klatka schodowa prowadzi na piętro, gdzie zlokalizowana została przestrzeń dla gospodarzy, a więc sypialnie, łazienka oraz sauna.

Ciekawym rozwiązaniem projektowym jest przeszklenie sauny, dzięki któremu światło dzienne wprowadzone zostało także do niedoświetlonej wcześniej klatki schodowej. Ulokowane na poddaszu sypialnie otwarte na przestrzeń łazienki dobrze wykorzystują skosy dachów, stając się jednocześnie bardziej przytulne.

Wnętrze z cegłą

Zobacz jak projektanci z biura Gradomska Architekci wykorzystali cegłę

Dopełniającym elementem oczyszczonego z koloru wnętrza stała się naturalna cegła, która wykorzystana została na ścianach w dziennej części domu. To jedyny akcent kolorystyczny, który ożywia chłodne wnętrze. Także wprowadzenie miękkich tkanin w postaci zasłon, dywanów czy obić siedzisk sprawia, że odbierana przestrzeń staje się nieco łagodniejsza. Ważnym elementem wnętrz domu jest wykorzystanie szkła, które pełni tutaj dwojaką rolę. Z jednej strony stanowi element dekoracji dzielącej przestrzeń, z drugiej zaś sprawia, że przestrzeń staje się bardziej otwarta, wprowadza światło i powietrze.

Wyposażenie mieszkania to raczej proste, minimalistyczne bryły, pozbawione dodatkowych ozdobników. Wyposażenie salonu w postaci obszernej, prostej sofy czy minimalistycznego kominka. Nowoczesna zabudowa kuchenna, proste podwieszane szafki łazienkowe oraz nieprzypadkowa, zgeometryzowana armatura. Ta prostota brył dobrze wpasowuje się w przestrzeń, której trójwymiarowość podkreślają podwieszane sufity, skosy oraz stopnie.

Wnętrze z cegłą

Wnętrze z cegła w tle – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Gradomska Architekci
Lokalizacja: Łódź
Powierzchnia: 172,5 mkw
Źródło: gradomska.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!