Gabinet kosmetyczny w Kołobrzegu  od MO Architekci

Gabinet kosmetyczny w Kołobrzegu od MO Architekci

Grupa MO Architekci to młody zespół z Poznania specjalizujący się w projektach aranżacji domów i mieszkań. Tym razem przedstawiamy projekt i realizację projektantów, które obejmują wnętrze gabinetu kosmetycznego zlokalizowanego w Kołobrzegu. Zadanie okazało się niełatwe - niewielka przestrzeń gabinetu, a także wymagające umiejscowienie pomieszczenia uczyniły projekt wymagającym.

Gabinet kosmetyczny zlokalizowany jest poniżej poziomu gruntu. W związku z tym szczególnie istotną kwestią było doświetlenie przestrzeni oraz jej optyczne powiększenie. Podobnie jak we wcześniejszych realizacjach biura MO Architekci, także tutaj króluje równowaga pomiędzy minimalizmem, a jednoczesną potrzebą przytulności.

Nowoczesne wnętrze

Wnętrze gabinetu kosmetycznego – plan obiektu

W przestrzeni lokalu wydzielone zostały dwa pokoje zabiegowe, poczekalnia dla klientów, toaleta oraz zaplecze socjalne. Pokoje zabiegowe oddzielają od siebie przesuwne drzwi, zaś strefę poczekalni wyznacza ażurowa ściana z drewna – dzięki temu udało się zaoszczędzić nieco przestrzeni.

Do obiektu wchodzi się od ulicy – po kilku schodkach w dół. W niewielkiej przestrzeni poczekalni znajduje się wygodna sofa oraz mały stolik. Przestrzeń udało się powiększyć optycznie poprzez zastosowanie obszernego lustra zajmującego ścianę umiejscowioną naprzeciwko sofy. Za przepierzeniem znajduje się pierwszy gabinet, wyposażony w biurko z fotelem i krzesłem. Po lewej stronie znajduje się drugi gabinet, którego centralnym elementem jest fotel zabiegowy oraz stojąca przy nim aparatura. W obu pomieszczeniach zastosowane zostały niskie szafki zamknięte oraz wiszące szafki otwarte.

Nowoczesne wnętrze

Będąc w pierwszym pokoju zabiegowym, możemy udać się do zlokalizowanej naprzeciwko od wejścia niewielkiej łazienki, której wyposażenie stanowi podwieszana toaleta, umywalka oraz wbudowane w ścianę półki. Także tutaj zastosowany został zabieg optycznego powiększenia przestrzeni z wykorzystaniem dużego lustra.

Rola koloru w małych wnętrzach

Oprócz niewielkiej ilości mebli, o formach prostych i lekkich, a także dużej ilości luster, kluczową rolę w projekcie odgrywa kolorystyka. Nie bez przyczyny projektanci postawili praktycznie zupełnie na biel. Ściany, sufit, wyposażenie – wszystko to w kolorze śnieżnobiałym, który sprawia, że przestrzeń wydaje się większa, a także pełna światła i powietrza.

 

Nowoczesne wnętrze

Uzupełnieniem dominującej bieli jest zastosowanie jasnego drewna jako wykończenie podłogi, przepierzenie, a także niektóre meble. Silnym akcentem kolorystycznym jest sofa o intensywnej, kobaltowej tapicerce. Oczywiste rozwiązania przełamuje zastosowanie subtelnego, geometrycznego wzoru, który stanowi motyw przewodni projektu. Płytki w kształcie heksagonów znajdujemy na głównych ścianach pomieszczeń, a ich wykorzystanie stanowi wisienkę na torcie aranżacji.

Gabinet kosmetyczny w Kołobrzegu - metryczka projektu wnętrz

Projekt: MO Architekci
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Kołobrzeg
Źródło: mo-architekci.pl

 

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!