Pracownia Anny Koszeli nominowana w konkursie The International Design & Architecture Awards 2018

Pracownia Anny Koszeli nominowana w konkursie The International Design & Architecture Awards 2018

Pracownia projektowa Anny Koszeli została nominowana do nagrody w prestiżowym konkursie The International Design & Architecture Awards 2018. Jury nominowało projekt architektki w kategorii Interior Design Scheme Europe (kategoria nr 10, pozycja 2). O ostatecznym wyniku konkursu zadecyduje głosowanie internautów.

Letnisko pośród hortensji, które znalazło się na „shortliście” jest efektem  modernizacji willi wybudowanej w latach 90-tych. Klienci chcieli jedynie odświeżyć dom, ale zamiast powściągliwego liftingu  architektka zaproponowała radykalny remont, który zaowocował eleganckimi, ponadczasowymi wnętrzami.

W rezydencji raziły rozwiązania pochodzące z poprzedniej epoki – luksfery, łupkowe okładziny na ścianach, a także ciężka estetyka glamour całkowicie oderwana od sielskiego otoczenia. Tylko pojedyncze elementy wystroju wciąż prezentowały się współcześnie (stolarka okienna czy zabudowa kuchenna).  Inwestorzy darzyli sentymentem jedwabne, perskie dywany – pamiątki z podróży oraz kolekcję vintage’owych plakatów filmowych i bardzo chcieli je zatrzymać. Architektka w niedostrzegalny sposób połączyła nowe ze starym, wyławiając z poprzedniego projektu, wszystko, co pasowało do jej koncepcji.


Anna Koszela

Wnętrza zaprojektowane przez Annę Koszelę realizują pragnienie właścicieli o komfortowej przestrzeni, która będzie wchodziła w dialog z otaczającym ją ogrodem. Układ funkcjonalny jest dopasowany do możliwości bryły budynku i odpowiada współczesnym standardom. Otwarty plan nawiązuje do tradycji architektury modernistycznej, dla której kontekst i funkcja odgrywały kluczową rolę. Zastosowane materiały są przeciwieństwem efektownych rozwiązań obecnych w poprzednim projekcie. Ich uniwersalny charakter sprawia, że dom ma ponadczasowy charakter i zestarzeje się z wdziękiem.

Zapraszamy do głosowania: thedesignawards.co.uk/design-architecture-entrants-2018/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!