Aranżacja wnętrza biura ESET w Krakowie

Aranżacja wnętrza biura ESET w Krakowie

ESET to światowa korporacja dostarczająca rozwiązania antywirusowe, której pierwsze biuro w Krakowie otwarte zostało w 2008 roku. 10 lat później firma postanowiła przenieść się do strefy Bronowice Business Center położonej na obrzeżach miasta, gdzie do swojej dyspozycji ma przestrzeń aż 1640 mkw. Zaaranżowanie przestrzeni powierzone zostało zespołowi The Design Group.

Pracownia TDG specjalizuje się w powierzchniach biurowych. W swoich projektach stawia na ciekawe połączenia materiałowe, nowoczesne bryły i zabawę kształtem. I w tym projekcie nie brak charakterystycznych elementów – wnętrze utrzymane jest w nowoczesnej stylistyce, w której jednak próżno doszukiwać się oczywistych rozwiązań. Projektanci bawią się formą, dzielą przestrzeń przy użyciu ażurowych, drewnianych przepierzeń. Wysokie stropy częściowo osłaniają, częściowo eksponują, nadając wnętrzom głębi.

Aranżacja biura - połączenia i kontrasty

Obiekt składa się z szeregu pomieszczeń biurowych i konferencyjnych, strefy relaksu oraz kuchni. Przestrzeń pracy wyposażona jest w proste umeblowanie – biurka, stoły, krzesła, wszystko to w achromatycznych barwach. Dodatkowo przeszklenia powodują, że pomieszczenia wypełnione są światłem. Taka aranżacja wnętrza pozytywnie wpływa na koncentrację oraz efektywność pracowników.

Surowy charakter pomieszczeń biurowych rekompensuje obszerna strefa relaksu i kuchnia. Zaprojektowane z myślą o stworzeniu przestrzeni, w której pracownicy będą czuli się swobodnie i przytulnie. Królują tam drewno, beton oraz czarne obudowy ścian, których uzupełnieniem jest soczysta zieleń roślin oraz odcienie turkusu i granatu. Barwy te wprowadzone zostały do aranżacji w postaci miękkich siedzisk, okładzin ścian oraz frontów meblowych zabudowy kuchennej.

 

Aranżacja biura

Zabawa światłem i formą wg The Design Group

To, co przykuwa uwagę w projekcie, to połączenia kształtów, które sprawiają, że aranżacja wnętrza łamie sztampowe rozwiązania biurowe. Projektanci doskonale bawią się kształtem, zestawiając ze sobą meble i elementy konstrukcyjne o najróżniejszych kształtach – koła, trójkąty, romby. Także skosy wydzielające strefy w części wspólnej podkreślają rolę geometrii w odbiorze przestrzeni. Wszystko to jednak nie powoduje wrażenia nieładu, wręcz przeciwnie – każdy element wydaje się celowy.

Przemyślane jest także oświetlenie. W pomieszczeniach biurowych światło naturalne wpada przez obszerne okna. Jednak część wspólna pozbawiona okien doświetlona jest punktowo światłem o przyjemnej barwie. Oprócz lamp zastosowane zostały listwy LED, które poza oczywistą funkcją oświetlenia stanowią ważną część aranżacji nadającą jej charakteru.

Aranżacja biura

Aranżacja buyra ESET - metryczka projektu wnętrza

Projekt: The Design Group
Lokalizacja: Kraków
Realizacja: 2018
Metraż: 1640 mkw
Źródło: thedesigngroup.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!