Nowoczesne wnętrze biura Massive Design

Nowoczesne wnętrze biura Massive Design

Architekci z pracowni Massive Design projektują wnętrza biur już od ponad 20 lat. Ich klientami są m.in. Unilever, Google, BMW, Samsung, Deloitte, PwC czy EY. Przyszła pora na ich własną siedzibę.

Nowe biuro Massive Design jest przestrzenią, w której zostały wdrożone zarówno kreatywne pomysły Przemysława Stopy przejawiające się w organicznych sufitach, wykładzinie dywanowej, tapetach, meblach, jak i praca całego zespołu, którego celem było stworzenie przyjaznego biura opartego o lata doświadczeń w kształtowaniu powierzchni biurowych.

Warto zwrócić uwagę niezwykle funkcjonalne wbudowane w układ przestrzenny biura szafy i garderoby pełniące, w wielu przypadkach, również funkcję dekoracyjną.

Nowoczesne biuro

Podział wnętrza na strefy funkcjonalne

Wnętrze zostało podzielone na 3 strefy funkcjonalne – centralnie umieszczoną strefę dla gości i oskrzydlające ją strefy socjalną oraz biurową. Strefa dla gości jest najbardziej spektakularna w swojej formie. Od wejścia uwagę przykuwają odważne monochromatyczne geometryczne wzory wydrukowane na wykładzinie oraz fototapetach i specjalnie zaprojektowanych foliach. Lustrzana lada recepcyjna wychodząca z łuku ściany dodatkowo potęguje efekt 3d. Dopełniając całość kompozycji w recepcji, jako kontrapunkt, zostały umieszczone dwa czerwone fotele.  

Za recepcją znajdują się sale konferencyjne – mniejsza o charakterze salki rekrutacyjnej i większa, reprezentacyjna, z systemem do wideokonferencji, wyposażona w autorskie meble, w tym kolorowe fotele  w unikatowej tapicerce. W sali umieszczono również część najważniejszych nagród, w tym zeszłoroczne nagrody Red Dot, MIPIM, HiP, BoY, Office Superstar oraz Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy za współautorstwo projektu placu Europejskiego.

Nowoczesne wnętrze

W strefie socjalnej następuje zwrot w kierunku ożywienia przestrzeni. Na podłodze i na słupie pojawia się ten sam wzór, co w recepcji, ale nasycony kolorami. Na suficie zawieszono wspomagające akustykę plafony z folii napinanej. Jako mebli użyto rozwiązań modularnych stołów i krzeseł. Ściana z drzwiami wejściowymi została ozdobiona fototapetą z realizacjami pracowni z pobliskiego placu Europejskiego.

Nowoczesne wnętrze

Strefa pracownicza jest z kolei ukłonem w kierunku najnowszych trendów w projektowaniu biur. Znajdziemy tu otwarty plan oraz udostępnienie użytkownikom wachlarza rozwiązań wspomagających zasady „activity based working”. Przy pracy projektowej bardzo ważna jest możliwość szybkiej komunikacji między projektantami czy rearanżacji zespołów projektowych w zależności od bieżących potrzeb. Do dyspozycji pracowników oddano przekrój rozwiązań biurowych jak biurka z elektryczną i manualną regulacją, czy mobilne rozwiązania typu budka telefoniczna i wnęka do spotkań ad hoc. Na potrzeby pracy stojącej zostały zaadoptowane również szafki biurowe, gdzie dzięki zamontowaniu wspólnego wieńca mamy idealne miejsca do sprawdzania czy składania projektów

Nowoczesne wnętrze

W obrębie strefy biurowej została zaprojektowana biblioteka, gdzie znajdziemy bieżącą prasę architektoniczno-wnętrzarską i najnowsze publikacje światowych wydawnictw, które możemy przeczytać korzystając z fotela czy szezlonga. W pomieszczeniu zlokalizowane zostały również stojaki na gitary, które pozwalają kolegom i koleżankom z zespołu na chwilę relaksu z instrumentem w ręku. Biblioteka jest również wyposażona w stół konferencyjny z regulacją wysokości służący głównie spotkaniom projektowym. W momentach, gdy są zajęte pozostałe sale lub spotkanie ma charakter mniej formalny, biblioteka służy również przyjmowaniu gości i dyskusjom na tematy projektowe.

Nowoczesne wnętrze

Charakterystycznym elementem widocznym w części biurowej jest półotwarty sufit. Rozwijając na przestrzeni ostatnich lat technologię formowania trójwymiarowych elementów Massive Design stworzyło kolejny znak rozpoznawczy ich projektów. Modularność i powtarzalność elementów dają pewność, że mimo awangardowej formy koszt takiej instalacji jest stosunkowo niewielki. Widoczny na zdjęciach trójramienny sufit nawiązuje kształtem do wzoru krystalograficznej modularnej wykładziny dywanowej Transparency, również zaprojektowanej przez Przemysława Mac Stopę.

Nowe biuro Massive Design zlokalizowane jest w ścisłym centrum biznesowym Warszawy, tuż przy Placu Europejskim. Obecnie jest to rejon największych inwestycji biurowych Europy Środkowej i Wschodniej. Z Biura Massie Design roztacza się ciekawy widok na plac oraz zrealizowane w pracowni projekty pasażu Artwalk oraz restauracji Genesis.

Nowoczesne wnętrze biura - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Massive Design
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Szymon Polański
Źródło: massivedesign.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!