Eleganckie mieszkanie przy Górskiego w Warszawie

Eleganckie mieszkanie przy Górskiego w Warszawie

Pracownia projektowa KamińskaStańczak znana jest z klasycznych aranżacji podanych w nowoczesnym stylu. Jedną z ostatnich realizacji pary projektantów jest mieszkanie o powierzchni 40 m2 usytuowane w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Wojciecha Górskiego.

Mimo niewielkiego metrażu mieszkania projektanci doskonale zaadaptowali przestrzeń poprzez wykorzystanie znacznej wysokości stropów. W planie mieszkania wyróżniamy łazienkę, salon wyraźnie otwarty na kuchnię, ponad którą znajduje sypialnia na antresoli.

Stylistyka aranżacji to daleko idące połączenie klasyki i nowoczesności, którą buduje nie tylko wyposażenie, ale także kolorystyka i wykończenia. Wystrój wnętrza dobrze wpisuje się w przestrzeń miejską, w jakiej obiekt jest ulokowany – łączy historię z wyraźnym zwrotem w stronę aktualnej mody, widocznej w światowych metropoliach.

Eleganckie mieszkanie

Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem naturalnych barw

Wnętrze wypełniają naturalne barwy – przeważająca biel ścian i sufitu oraz ciemne kolory ziemi, takie jak brązy czy grafity. Wykorzystanie wyposażenia w przygaszonych zieleniach i żółciach wprowadza ciekawy akcent kolorystyczny. Sztukateria na ścianach, a także parkiet ułożony w jodełkę kontrastują z marmurami oraz płytami na wysoki połysk.

Aby przełamać nudę wysokiego salonu na ścianach zastosowana została sztukateria utrzymana w nowoczesnym, niecodziennym wydaniu. Pomagają w tym także obszerne, ciężkie zasłony otaczające okno, wysoki, podwieszany regał na książki oraz nisko zawieszony żyrandol. Wyposażenie stanowią miękkie siedziska oraz proste drewniane meble. Stare i nowe idą tutaj w parze, a całą kompozycję podkreślają stylowe dodatki takie jak klasyczny gramofon czy minimalistyczny obraz.

Eleganckie mieszkanie

Jak zaaranżować kuchnię?

Wydzielona została zarówno przestrzeń przygotowywania i obróbki jedzenia, przestrzeń przechowywania oraz strefa jadalni. Całość utrzymana jest w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, która naturalnie wpisuje się w pozostałą przestrzeń mieszkania. Na znajdującą się ponad kuchnią antresolę prowadzą schody, których funkcja rozszerzona została o możliwość przechowywania. Jedyne wyposażenie sypialni stanowi obszerne łóżko obite miękką, szkarłatną tkaniną oraz niewielki regał na książki.

Ostatnie pomieszczenie stanowi łazienka, która wyposażona została w sanitaria o minimalistycznych bryłach. Króluje tutaj czerń i biel, która nawiązuje do reszty aranżacji zastosowaniem marmuru jako posadzka oraz płyty prysznicowe.

Mieszkanie zdaje się być wypełnione światłem. Główna część pomieszczenia zyskuje światło dzienne dzięki wysokim oknom. Pozostała przestrzeń doświetlana jest poprzez oświetlenie ogólne sufitowe, a także nastrojowe oświetlenie punktowe.

Eleganckie mieszkanie w Warszawie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Kamińska Stańczak
Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 40 mkw
Źródło: kaminskastanczak.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!