Projekt małego mieszkania od 3XEL

Projekt małego mieszkania od 3XEL

Jak z małego mieszkania w bloku wyczarować przytulne gniazdko? Odpowiedzią jest kolejny projekt architektów z pracowni 3XEL. 40 metrów powierzchni zamieniło się w nowoczesne lokum z klasą.

Metamorfoza wnętrza od 3XEL

Projekt wnętrza studia 3XEL udowadnia, że mały metraż mieszkania nie musi wcale ograniczać. W tym przypadku mamy do czynienia z niewielkim, niespełna czterdziestometrowym mieszkaniem w bloku, jakich wiele w Polsce. Do realizacji projektu doszło w Łodzi. Projekt objął aranżację całego mieszkania, które przeszło nie lada metamorfozę.

Nowoczesne wnętrza tego lokum można zauważyć już na wejściu. W holu, przy drzwiach wejściowych wita nas hol cały w bieli. Proste kształty drzwi i dodatków tworzą minimalistyczny nastrój. Naprzeciwko wejścia miejsce znalazło duże lustro, które optycznie powiększa przestrzeń. Oprócz tego znaleziono także miejsce na szafę i siedzisko. Kontrastu pomieszczeniu nadaje ciemny gres.

Aranżacja holu

fot. Paweł Augustyniak

Aranżacja łazienki - trójkąty w roli głównej

Najciekawszym z pomieszczeń w mieszkaniu jest bez wątpienia łazienka. Nie bez powodu twórcy projektu nazwali mieszkanie „triangle flat”, co ma powiązania właśnie z łazienką. Tam odnajdziemy bowiem mnóstwo małych trójkątów, a to za sprawą oryginalnych płytek, którymi wyłożona jest przestrzeń pod prysznicem. Nie tylko wprowadzają do wnętrza ciekawą fakturę, ale i kontrastują ze sobą i resztą pomieszczenia. Oprócz czarno-białych trójkątów, łazienka została wyłożona tym samym gresem, który zdobi podłogę w holu. Grafit przechodzący w czerń dobrze komponuje się z czarną szafką pod umywalką. Całość to dobrze skrojone wnętrze z klasą, w którym można się zrelaksować.

Aranżacja łazienki

fot. Paweł Augustyniak

Funkcjonalna sypialnia

Sypialnia w klasycznym stylu to kolejne wnętrze godne uwagi. Architekci z 3XEL zastosowali kilka przydatnych trików, które zaoszczędzają miejsce. Wnękę pod parapetem wykorzystano jako przestrzeń dla dodatkowych szafek. W ten sposób wygospodarowano nieco miejsca do przechowywania. Ściany i szafy pozostały w kolorze białym. Jedynym elementem wyróżniającym się jest duże, tapicerowane łóżko z szarej tkaniny.

Sypialnioa

fot. Paweł Augustyniak

Elegancja to natomiast walor kuchni, gdzie na szafkach kuchennych spotykają się faktura drewna i ponadczasowa czerń. Podłoga z kolei to ten sam elegancki gres. W podobnej tonacji zaprojektowano salon, gdzie jedna ze ścian została pomalowana na czarno. Z kolei stolik RTV i regał na książki to ta sama struktura drewna, co w kuchni. Całości dopełnia klasyczny, biały stolik oraz szary narożnik.

Aranżacja wnętrz mieszkania w bloku nie musi być nudna. W tym przypadku główną rolę odgrywają materiały. To one nadają charakteru, jednocześnie nie tracąc uniwersalności w razie zmian w wystroju.

 Małe mieszkanie w Łodzi - metryczka projektu wnętrza

Projekt wnętrz: 3XEL
Powierzchnia: ok. 40 m2
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Łódź
Zdjęcia: Paweł Augustyniak
Źródło: 3xel.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!