Retro i nowoczesność w kuchni

Retro i nowoczesność w kuchni

Kolekcja mebli kuchennych zaprojektowana przez włoskiego designera Giuliano Giaroliego odwołuje się do stylistyki lat 1950-1970, a jednocześnie cechuje się wyraźnymi nawiązaniami do współczesności – zaokrąglone kąty frontów przywołują skojarzenie z kształtem iPhone'a.

Meble charakteryzują się bezuchwytowymi frontami szafek i szuflad oraz lekko zaokrąglonymi narożnikami drzwi i blatów. Zaokrąglenia te łagodzą rygorystyczne proste linie i nadają kuchni lekki wygląd. Model dostępny jest w szerokiej gamie wymiarów i rozwiązań modułowych, co daje pełną swobodę dostosowania kuchni do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Fronty

Fronty szaf i szuflad wykonane są z wielowarstwowych, brzozowych płyt o grubości 17 mm. Duże powierzchnie płyt powlekane są laminatem. Nie jest on natomiast naklejany na ich krawędzie, dzięki czemu widać wielowarstwową strukturę płyt. Fronty mogą też być zrobione z płyty MDF lakierowanej jest na błyszcząco lub matowo. Powierzchnie są lakierowane wielowarstwowo, a lakier suszony jest promieniami UV, dzięki czemu jest bardzo odporny i nie zmienia koloru pod wpływem światła słonecznego.

Wyspy i blaty

Konstrukcja wysp i blatów wykonana jest z wielowarstwowych płyt brzozowych, a powierzchnie robocze – z płyty laminowanej. Drzwi i fronty wyspy mogą zastać wykończone w laminacie, lakierze matowym lub błyszczącym bądź dębowym fornirze. Blat dostępny jest także w wykończeniu z Paperstone – nowego, ekologicznego materiału wytwarzanego z papieru i żywic naturalnych. Wyspa może być wyposażona w dodatkową powierzchnię przeznaczoną do spożywania posiłków. Blaty pozostałych mebli mają od 7cm do 2 cm grubości i wykończone są w błyszczącej lub matowej stali nierdzewnej, Corianie ® lub laminatach w różnych kolorach. Półki wykonane są z laminatu lub szkła hartowanego.

Fot: Schiffini


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!