Niebanalna aranżacja mieszkania w kamienicy

Niebanalna aranżacja mieszkania w kamienicy

Klimatyczne i nowoczesne mieszkanie w kamienicy z elementami retro to projekt studia 3XEL z Łodzi. Jak połączyć ciepło drewna z elegancką czernią? Ta realizacja kryje w sobie mnóstwo inspiracji.

Architekci z 3XEL wcielili w życie oryginalny pomysł aranżacji niewielkiego mieszkania w kamienicy. Dwupoziomowe gniazdko jest idealnym rozwiązaniem dla pary właścicieli. Mimo niedużego metrażu lokum skrywa w sobie duży potencjał. Spora w tym zasługa funkcjonalnej antresoli, która odkrywa przed nami nowe pomieszczenia. Znalazło się miejsce do wypoczynku oraz intymna sypialnia. Na dole znajduje się kuchnia i jadalnia, z kolei na piętrze – strefa prywatna.

Aranżacja mieszkania

Fot. Dariusz Jarząbek

Aranżacja wnętrza z elemntami czerni

Czerń jest w tym projekcie jednym z głównych bohaterów. Zauważalne jest to już przy wejściu do mieszkania. W holu część robocza została wyłożona czarnymi płytkami, by następnie przejść w panele o kolorze drewna w części dziennej. Ta część zawiera tzw. serce domu, czyli kuchnię i jadalnię. Tutaj także czarny jest dominującym kolorem. Szafki i lodówka w stylu retro tworzą spójną i elegancką całość. Z kolei część jadalna to drewniany stół z tapicerowanymi krzesłami. W podobnej barwie jasnego drewna zostały wykonane schody. Ciekawym elementem tej aranżacji jest autorska i oryginalna balustrada w matowej czerni. Na jednej ze ścian zawisł także regał na zamówienie, którego półki wykorzystano na książki i pamiątki z podróży. Schody prowadzą na antresolę, gdzie znajduje się dodatkowa przestrzeń.

Aranżacja mieszkania

Fot. Dariusz Jarząbek

Strefa wypoczynku od 3XEL Architekci

Piętro zostało wykorzystane jako strefa wypoczynkowa i gościnna. Miejsce znalazła wygodna kanapa, oryginalny stolik oraz telewizor z szafką RTV. Tutaj także przemycono nieco czerni. Oprócz tego powstało miejsce do pracy przy komputerze. Obok, wnoszący do wnętrza nieco koloru – fotel w kwiaty. Za drzwiami z kolei skrywa się sypialnia, dla której w tym mieszkaniu znaleziono idealne miejsce. Odosobniona od reszty pomieszczeń jest azylem prywatności. Okno dachowe wpuszcza dużo światła, a wystrój jest uniwersalny, z niebanalnymi dodatkami. Wśród nich nietypowe stoliki nocne – stojące na czarnych, metalowych nóżkach okrągłe blaty wycięte z drzewa. Na nich kolejny ciekawy dodatek – niecodzienne lampki nocne w kształcie kuli.

Aranżacja mieszkania

Fot. Dariusz Jarząbek

Studio 3XEL zaprojektowało także tradycyjną łazienkę z nutą retro. Czerń i biel płytek spotykają się z frontem szafki w kolorze drewna oraz... z drewnianym blatem pod umywalką, który jest jednocześnie blatem od starej maszyny do szycia. Zyskała ona drugie życie i stanęła w łódzkim mieszkaniu. Do tego ekstra retro dodatek – stary plakat nawiązujący do miasta, w którym mieszkają właściciele.

Nowocześnie, lecz z nutą wspomnień i dodatków z dawnych lat.

Aranżacja mieszkania - metryczka projektu wnętrza

Projekt wnętrz: 3XEL Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Łódź
Źródło: 3xel.pl

Fot. Dariusz Jarząbek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!