Aranżacja wnętrz - skąpane w czerni

Aranżacja wnętrz - skąpane w czerni

Projekt aranżacji wnętrz domu jednorodzinnego od Konzept Architekci objął zaprojektowanie salonu, otwartej kuchni, łazienki i części wspólnych budynku. Powstały eleganckie przestrzenie z dużą dawką czerni.

Aranżacja wnętrz dużego domu to wyzwanie nie tylko dla właścicieli, ale także dla architektów. Otwarte przestrzenie pozwalają na zastosowanie wielu rozwiązań i dowolność pod względem doboru mebli i dodatków, a jednocześnie pełnią funkcję wizytówki. W domu w jednej z dzielnic Krakowa udało się połączyć elegancję z prostotą. Serce domu pozostało uniwersalne, a zarazem odzwierciedla gust inwestorów. Stonowany wystrój podkreślają ponadczasowe barwy czerni i szarości.


Aranżacja wnętrz

Centrum domu wg Konzept Architekci

Architekt projektujący wnętrza w Krakowie, zastosował w domu wiele nowoczesnych rozwiązań. Centrum domu, do którego bez wątpienia należy salon, zostało zaaranżowane jako niewielki, przytulny kącik. Meble wypoczynkowe stanęły na środku, razem z awangardowym stolikiem. Główna ściana z telewizorem została wykończona betonowymi płytami. To nie tylko nowoczesna i bardzo modna aranżacja, ale również uniwersalna. Szarość betonu pasuje do niemal każdego koloru. Może wtapiać się w stonowane wnętrze, jak i być tłem dla krzykliwych dodatków. W tym przypadku mamy do czynienia z wersją pierwszą. Wnętrze jest spokojne i stonowane, czego główną zasługą jest kolorystyka pozostająca w szarościach z dodatkiem nienachalnej czerni.

Aranżacja wnętrz

Czarna kuchnia

Czerń w pomieszczeniach przejawia się także mocno w kuchni. Tam stanowi ona jeden z głównych akcentów i niewątpliwie przykuwa uwagę. Główne elementy zostały wykonane właśnie w tej kolorystyce – blaty i fronty szafek. Kontrastuje to ze ścianą wykończoną w jasnym drewnie. Całość jednak nie przytłacza. Dzięki dużym oknom, sięgającym od podłogi do sufitu, wnętrze jest jasne i słoneczne. Całości dopełnia długa, szara zasłona. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku wykończenie sufitu. Nad głową bowiem znajduje się ażurowa konstrukcja złożona z wielu listew z jasnego drewna.

Czarna kuchnia

Aranżacja wnętrz domu jednorodzinnego objęła także jadalnię, która jest częścią otwartej przestrzeni pomiędzy kuchnią a salonem. Dzięki niej wnętrza płynnie się ze sobą łączą. Duży stół i czarne krzesła o nowoczesnym kształcie to tylko jeden z elementów tego niezwykłego wystroju. Główną rolę gra tło dla spotkań przy stole. Tam znajduje się ściana z czerwonej cegły, która została zabudowana czarną, ażurową pergolą, po której pną się rośliny. Bluszcz nie musi być więc domeną zewnętrznych ścian budynków. Jest nie tylko ozdobą, ale także nadaje niepowtarzalnego klimatu, wprowadzając nutę tajemniczości.

Ceglasta ściana i ażurowy sufit to elementy, które powtarzają się również w holu. Czerń i cegłę zastosowano także w łazience.  Dzięki temu zabiegowi dom tworzy spójną całość, a wystrój jest jednolity i konsekwentny.

Dom jednorodzinny - metryczka projektu wnętrza

Projekt wnętrz: Konzept Architekci
Powierzchnia: 250 m2
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Kraków
Źródło: konzept.com.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!