Jak urządzić dobre biuro ? Radzi Nowy Styl

Jak urządzić dobre biuro ? Radzi Nowy Styl

Grupa Nowy Styl, europejski lider w branży mebli biurowych oraz ekspert w urządzaniu miejsc użyteczności publicznej, przygotowała raport pt. „Jak stworzyć dobre biuro?”. W publikacji opisano pięć potrzeb pracowników, na które projektanci powinni zwrócić szczególną uwagę

Publikacja stanowi kompendium wiedzy opartej na wieloletniej praktyce w wyposażaniu biur dla klientów z różnych sektorów. Punktem wyjścia było 5 istotnych potrzeb pracowników, które zostały wybrane na podstawie rozmów i wywiadów z 2,5 tys. osób.

Potrzeby zostały w raporcie przeanalizowane i pokazano na jakim etapie inwestycji popełniane są błędy oraz jak ich uniknąć lub je naprawić – piszą autorzy.

Kuchnia w biurze. Przykłady

Kuchnia w biurze warta docenienia

Listę otwiera problem odżywiania. Aż jedna trzecia ankietowanych uznała, że kuchnia w ich biurze jest zbyt mała: padały głosy o długich kolejkach do ekspresu, czy mikrofali, a przede wszystkim braku miejsca przy stole. Kuchnia to często niewielkie, upchnięte gdzieś w kącie pomieszczenie. Takie rozwiązanie kompletnie nie spełnia swojej roli. Kuchnia w biurze to przecież nie tylko miejsce do jedzenia, ale także do odpoczynku i luźniejszych rozmów ze współpracownikami, które integrują zespół.

Akustyka w biurze

Hałas źródłem stresu

Drugi na liście problemów jest hałas. Duże pomieszczenia biurowe, w których przeważają twarde powierzchnie, przyczyniają się do powstawania pogłosu. W  przypadku braku dobrych rozwiązań akustycznych, rozmowy, telefony oraz szum pracujących sprzętów tworzą mieszaninę dźwięków, która utrudnia skupienie się na zadaniach i podnosi poziom stresu u pracowników.

Naturalne światło w biurze

Naturalne światło potrzebne w biurze

Mimo że narzekania na hałas są częstsze, wpływ braku światła na produktywność jest jeszcze większy. Niedostateczny dostęp do niego w trakcie pracy przekłada się negatywnie również na życie prywatne, m.in. na gorszą jakość snu. Ta z kolei jest przyczyną trudności w skupieniu się.  

Klimatyzacja w nowoczesnym biurze

Klimatyzacja w biurze dobrze  rozwiązana

Źródłem konfliktów między pracownikami bywa z kolei klimatyzacjaPrzy tej samej temperaturze jednym jest za ciepło, a innym za gorąco. Sytuację może dodatkowo pogorszyć usytuowanie nawiewów bezpośrednio nad biurkami, a stąd już prosta droga do przeziębienia i absencji pracowników.

Miejsca spotkań w nowoczesnym biurze

Dobre miejsca spotkań

Zestawienie zamykają miejsca spotkań. Okazuje się, że choć najczęściej potrzebne są niewielkie pomieszczenia dla 4, maksymalnie 8 osób, w wielu firmach wciąż przeważają duże sale konferencyjne. Ich powierzchnia wykorzystywana jest przez to w niewielkim stopniu. To marnotrawstwo przestrzeni, które najczęściej wynika z braku znajomości charakteru pracy w organizacji.

W dobrze urządzonym biurze chcemy, a nie musimy przebywać. Zatem inwestycja w biuro może być ogromną wartością dodaną”. To jasna wskazówka zarówno dla pracodawców, jak i architektów. Dla aż 75% pracowników dobrze urządzone biuro jest jednym z podstawowych czynników podjęcia decyzji o wyborze pracy.

Źródło: Nowy Styl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!