Aranżacja małej kawalerki w Warszawie

Aranżacja małej kawalerki w Warszawie

Projekt aranżacji wnętrz 30-metrowej kawalerki to przedsięwzięcie pracowni Konzept Architekci. Dzięki pracy architektów udało się uzyskać niezwykle elegancki wystrój oraz... dodatkową przestrzeń.

 Zaprojektowanie warszawskiej kawalerki było dla architektów z Konzept pewnym wyzwaniem. Niewielki metraż okazał się jednak okazją do poszukiwania nowych rozwiązań. Niewielka powierzchnia mieszkania nie przeszkodziła w tym, aby stworzyć oryginalne i pełne elegancji wnętrza.

 

Aranżacja kawalerki

Co więcej, klient zyskał całkiem nowe możliwości. Okazało się, że aranżacja może także oznaczać rozbudowę. Nawet na tak małym metrażu udało się stworzyć dodatkowe miejsce do spania i relaksu, które z pewnością zostanie docenione także przez gości.

Aranżacja kawalerki

Mieszkanie składa się z jednego pokoju. Stanowi on centrum mieszkania, będąc miejscem wypoczynku, pracy i spotkań towarzyskich. Dlatego też stanął tam wygodny narożnik w jasnej kolorystyce. Pod nim położono dodający przytulności, jasny, miękki dywan. W całym wnętrzu królują ciemne kolory – czerń i brąz.

Aranżacja kawalerki z antresolą

Ciekawym aspektem urządzenia salonu jest wytyczenie w nim innych stref. Za ażurową ścianą została stworzona biblioteczka, w której oprócz książek znalazło się też miejsce do pracy z biurkiem i komputerem. Wysokim bufetem z kolei została oddzielona kuchnia. Przy blacie stanęły stołki barowe, a za nimi znajduje się miejsce do gotowania. Ściana łącząca kuchnię z salonem została wyłożona ceglaną płytką, co stwarza klimat pubu. Tuż za nią po ścianie pnie się bujna roślinność. Zieleń pozwala się zrelaksować i kreuje ciekawy efekt wizualny. Ceglana ściana z bluszczem przypomina zewnętrzną część starego budynku. Pod sufitem i nad blatem znalazło się miejsce na mini barek.

Aranżacja kawalerki z antresolą

W kawalerce znajduje się także niewielka łazienka, którą utrzymano w podobnej, ciemnej kolorystyce. Czerń z elementami drewna sprawia, że jest to eleganckie i męskie pomieszczenie. Armatura o prostych, kwadratowych kształtach nadaje wnętrzu nowoczesności.

Aranżacja kawalerki z antresolą

Mieszkanie posiada wysoki sufit, co pozwoliło na jeszcze jedną wariację. Zgodnie z projektem architektonicznych dobudowano antresolę, która znajduje się tuż nad kuchnią. Tam miejsce znalazła sypialnia. Na górę prowadzi stylowa drabina, która wpasowała się w wystrój kawalerki. Dzięki temu mieszkanie zyskało dodatkowe pomieszczenie, a właściciel prywatny kąt. Od teraz mieszkanie w kawalerce nie musi oznaczać spania w salonie. Na antresoli zmieściło się duże łóżko, ozdobne, duże lampy i półki na książki. Niewątpliwie jest to podstawowy walor tego projektu, który zachwyca funkcjonalnością.

 

Projekt wnętrz: Konzept Architekci

Powierzchnia: 30 m2

Realizacja: 2018

Lokalizacja: Warszawa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!