Novotel Centrum - nowy projekt wnętrz od Tremend

Novotel Centrum - nowy projekt wnętrz od Tremend

Architekci z pracowni Tremend przeprowadzili rewitalizację poznańskiego Novotel Centrum. Odważne i nieszablonowe wnętrza, eklektyczne zestawienie różnych nurtów, nowoczesne, proste wzornictwo oraz innowacyjne rozwiązania sprawiły, że przestrzeń zyskała własny, niepowtarzalny klimat.

Przemiana Novotel Poznań Centrum objęła kompleksową przebudowę dawnego Orbisu od parteru po ostatnie piętra. Architekci z pracowni Tremend była odpowiedzialna za rearanżację istniejących wnętrz. Nowa koncepcja objęła lobby, pokoje, restauracje, sale konferencyjne oraz strefę fitness.  Realizacja ta wiązała się przede wszystkim z nietypowym zadaniem – zintegrowania dwóch segmentów: cztero- i dwugwiazdkowego. Zastosowanie nowego modelu typu ‘combo’ wpisuje się w szerszy hotelarski trend pozwalający na dywersyfikację grup docelowych w jednym obiekcie. Wyzwaniem dla architektów było stworzenie wnętrz, które pozwoliłyby na przemyślane połączenie 2 różnych standardów - ekonomicznego Ibisa i średniej klasy Novotelu. Koncepcja końcowa to owoc współpracy Magdaleny Federowicz-Boule, Pawła Kalinowskiego, Łukasza Zalewskiego, Michała Reduty, Tomasza Chmielewskiego, Piotra Łęgiewicza, Maksyma Tkacza, Daniela Chojnackiego, Piotra Kalinowskiego, Pauliny Szarzec, Aleksandry Kilińskiej, Katarzyny Majer, Anny Stachi, Anny Sobiech, Aleksandra Dymkowskiego, Michała Puchalskiego oraz Klaudyny Czechowskiej.


Novotel Poznań Centrum

Mieszanka styów od pracowni Tremend

Połączenie odmiennych standardów i znalezienie koncepcji przestrzeni wspólnych udało się dzięki wprowadzeniu mieszanki stylów. To zróżnicowanie sprawiło, że rozbieżności między segmentami stały się mniej widoczne.

Zadanie było trudne, bo wejście do hotelu, recepcja, lobby, strefy gastronomiczne pozostały wspólne dla obydwu hoteli. Był to swego rodzaju eksperyment. Klient hotelu o niższym standardzie spotyka się z klientem hotelu o wyższym standardzie w recepcji, restauracjach, barze.  Aby sprostać wyzwaniu, stworzyliśmy mniej formalną, eklektyczną przestrzeń z industrialnymi detalami, jak odkryte sufity i widoczne instalacje, elementami eko i dużą ilością zieleni, tak, aby każdy czuł się tutaj dobrze - wyjaśnia Magdalena Federowicz-Boule, architekt, prezes zarządu Tremend.

Novotel Poznań Centrum

Architektom zależało na stworzeniu stref wspólnych sprzyjających interakcjom, gdzie goście będą chcieli spędzać wolny czas, pracować, spożywać posiłki, integrować się. Lobby staje się tu ważną przestrzenią społeczną. Nietypowe recepcje, odbiegające formą od standardowej długiej, wysokiej lady oraz mieszanka nowoczesnego wzornictwa zestawiona z propozycjami vintage, zmniejszają dystans i nadają wnętrzu przyjazny charakter.

Novotel Poznań Centrum

Poza zaprojektowaniem uniwersalnej strefy wspólnej, architekci wykonali też ukłon w stronę wymagających klientów hotelu. W efekcie powstała stylowa dwupoziomowa przestrzeń restauracyjno-barowa, stworzona z myślą o wieczornych spotkaniach przy lampce wina. Stonowana kolorystyka oraz nowoczesne, proste formy podkreślają kameralność i elegancję tego miejsca.

Na potrzeby projektu, architekci z pracowni Tremend stworzyli także koncepcję, pierwszej, wyjątkowej kawiarni Wise Cafe. Zlokalizowana w sercu hotelowego lobby przestrzeń, przywodząca na myśl osobliwy warsztat lub oryginalny magazyn, w krótkim czasie zyskała stałych wielbicieli dobrej kawy. Stała się pomostem, włączającym hotel w życie miasta i pozwalającym na budowanie relacji z klientem zewnętrznym, stając się ważnym punktem spotkań na mapie Poznania. Docenili je także miłośnicy idei slow food – główną atrakcją Wise Cafe jest profesjonalny piec, służący do wypalania ziaren kawy na miejscu. Jednym z elementów wystroju są także urządzenia hydroponiczne, czyli mini ogródki pozwalające na uprawę ziół bez udziału gleby. 

Novotel Poznań Centrum - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Tremend
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Poznań
Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!