Minimalistyczne wnętrze od pracowni LOFFT

Minimalistyczne wnętrze od pracowni LOFFT

Architekci z pracowni LOFFT zaprojektowali minimalistyczne wnętrze apartamentu w Poznaniu, które miało służyć pod wynajem. Miszkanie to łączy uniwersalność z dobrymi jakościowo materiałami wykończeniowymi.

Nowe wnętrze od pracowni LOFFT

Projektanci postawili na stonowaną kolorystykę, która panuje w każdym pomieszczeniu: pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka, korytarz. Salon został połączony z kuchnią ale pomieszczenia oddzielono kolorystyką - stąd kontrastujący kolor kuchni. W salonie zdecydowanie przeważa biel a to za sprawą zabudowy wykonanej na specjalne zamówienie. Architekci z jednej strony chcieli zachować odrębność obu pomieszczeń – kuchni i salonu, natomiast z drugiej – przemycili kolorystykę jaką widzimy w kuchni w jednym elemencie – w panelach fornirowanych pod TV w salonie.


LoFFT

Oświetlenie ma znaczenie

Architekci postawili na minimalizm. Duża ilość drewna użytego w projekcie jest przełamana zastosowanymi kamiennymi płytkami w korytarzu i łazience. Na suficie są elementy sztukaterii aby dodać eleganckiego charakteru wnętrzu.

Oświetlenie to elementy ukrytych linii wkomponowane między sztukaterie oraz funkcjonalne oświetlenie wyspy kuchennej. Aktualne trendy w projektowaniu oświetlenia to przede wszystkim postawienie na jakość i minimalizm, światło ma spełniać swoje zadania a nie narzucać się bryłą - ma współgrać z otoczeniem. Czasy żyrandoli dominujących wnętrze już minęły. Architekci z pracowni LOFFT w tej realizacji postawili na oświetlenie liniowe.

LoFFT

Stonowany minimalizm kolorystyczny przełamują dodatki, które może zmieniać każdy najmujący apartament. Wnętrze apartamentu w Poznaniu zostało tak zaprojektowane, aby każdy kto będzie w nim mieszkał mógł je urządzić zgodnie ze swoim gustem, nie zmieniając przy tym prawie wcale bazy czyli kolorów ścian, czy mebli

Minimalistyczne wnętrze - metryczka projektu wnętrza

Projekt: LOFFT architektura Małgorzata Hendrych-Lubińska
Powierzchnia: 42 m2
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Poznań
Wykonawca: ANKRA Maciej Wiczkowski
Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!