Nagroda A’design w rękach Katarzyny Dzięcioł

Nagroda A’design w rękach Katarzyny Dzięcioł

29 czerwca 2018 podczas uroczystej gali międzynarodowego konkursu A’design architekt Katarzyna Dzięcioł otrzymała nagrodę główną. Jury z całego świata doceniło projekt toaletki Tolumi stworzony przez projektantkę z Polski.

O konkursie A’design

Celem miedzynarodowego konkursu A’design  jest wybranie najbardziej wartościowych, innowacyjnych i ciekawych pomysłów w dziedzinie architektury i wzornictwa. Biorą w nim udział projektanci i twórcy z całego świata. Ich prace ocenia jury, w którego skład wchodzą m.in. architekci, projektanci oraz wykładowcy z takich uczelni jak Politechnika w Mediolanie, Uniwersytet Michigan, Uniwersytet Boloński, czy Krakowska Akademia Sztuk Pięknych. Zmagania w konkursie podzielone są na kategorie m.in projekty mebli, zabawek, projekty architektoniczne, projekty wnętrz czy projekty graficzne. Łączy je przede wszystkim pomysł i dobry design. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazła się Katarzyna Dzięcioł, która zaprojektowała toaletkę Tolumi. Minimalistyczny mebel otrzymał brązową statuetkę w kategorii Meble i Przedmioty Dekoracyjne.

Katarzyna Dzięcioł i jej toaletka

Toaletka Tolumi, stworzona przez kobietę z myślą o kobietach, została doceniona za swoją prostą formę i funkcjonalność. Katarzyna Dzięcioł stworzyła mebel uniwersalny, który z łatwością wpisuje się w każdą przestrzeń i stanowi jej uzupełnienie. Tolumi dostosowuje się do potrzeb użytkownika, może pełnić funkcje stolika czy pomocnika ale bez wysiłku możemy przestawić ją w dowolne miejsce i zmienić w funkcjonalną toaletkę. „Do wykonania makijażu niezbędne jest odpowiednie światło. Dzięki mobilności Tolumi w każdej chwili możemy mieć dostęp do najlepszego oświetlenia, w szczególności do światła dziennego.” – tłumaczy Katarzyna Dzięcioł – „Mebel jest łatwy w obsłudze i uniwersalny. Ma bardzo prostą formę wynikającą z jego funkcji, indywidualnego charakteru nabiera dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów. Bawiąc się kompozycją faktur i kolorów dopasujemy go do każdej przestrzeni.” – dodaje architekt.

Cały czas trwają prace nad kolejnymi wersjami toaletki m.in. z wbudowanym lustrem czy schowkiem na kosmetyki. Być może w przyszłości projekt trafi do produkcji, obecnie Tolumi oraz inne nagrodzone prace można podziwiać na wystawie A’design w Centrum Ekspozycyjnym Spazio Ratti we włoskim Como.

Katarzyna Dzięcioł, ukończyła architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Jest założycielką studia projektowego Karbonado. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, zarówno dla klientów indywidualnych jak i dużych firm oraz projektowaniem mebli i przedmiotów codziennego użytku.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!