Aranżacja domu z nutą koloru wg pracowni Bagua

Aranżacja domu z nutą koloru wg pracowni Bagua

Projekt architektoniczny autorstwa architektów z pracowni Bagua to wykończenie i aranżacja domu jednorodzinnego w Warszawie. Znak rozpoznawczy - ciepłe i przytulne wnętrza z nutą koloru.

Architektura wnętrz w Warszawie od lat notuje ciągły rozwój. Stolica może pochwalić się wieloma oryginalnymi realizacjami, zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej. W tej ostatniej nie brakuje ciekawych projektów, tak jak w tym przypadku. Projekt pracowni Bagua udowadnia, że aranżacja wnętrz domów przeżywa nieustanny progres.


Aranżacja domu

Nowa aranżacja wnętrza od pracowni Bagua

Poznajcie jeden z tegorocznych projektów, nad którym pieczę sprawowała pracownia architektury Bagua. Prace, w których zakres wchodziło zaprojektowanie i całkowite wykończenie wnętrz, dotyczyły domu jednorodzinnego w Warszawie. Spokój i przytulność wnętrz to jeden z atutów tego projektu. Stonowane kolory, miłe w dotyku materiały i staranne wykonawstwo obecne są w każdym pomieszczeniu.

Aranżacja domu

Słoneczny hol

Zacząć należy od bardzo słonecznego holu, który w połączeniu z przestronną klatką schodową łączy funkcjonalność i stonowaną elegancję. Walorem tej powierzchni są wiszące, oryginalne lampy z rozłożystymi kloszami. Przeszklone balustrady wizualnie otwierają przestrzeń. Korytarz to także oryginalne wykończenie ścian – obecne są tutaj szare wzory z roślinnym motywem. Ten sam wzór pojawia się także w toalecie, będąc funkcjonalną ozdobą ściany – płyta zastępuje tradycyjne płytki.

Aranżacja domu

Aranżacja salonu

Głównym atutem domu jest jego strefa dzienna, do której należy otwarty salon. Dzięki zastosowanej aranżacji cechuje go przytulność i ciepło. Na taki efekt pracują m.in. meble i dodatki. Szare, długie zasłony z mięsistej tkaniny, miękki, włochaty dywan, szezlong i w końcu narożnik, który wprowadza do przestrzeni sporo koloru. W podobnych odcieniach niebieskiego jest ogromny obraz, który stanął przy ścianie obok kuchni. Typowo nowoczesna strefa do przygotowywania posiłków została wzbogacona o blaty i elementy z jasnego kamienia. Z tego właśnie surowca wykonano wyspę, przy której stanęły szare i miękkie krzesła barowe.

Aranżacja domu

Wykorzystanie kamiennego motywu pojawiło się także w łazience na poddaszu. Tam płytki i ściany zdobią szare, duże płytki o strukturze marmuru. Grafitowe wykończenia i drzwi nadają wnętrzu elegancji. Z kolei intymna sypialnia to powrót do kameralnych klimatów. Duże łoże oraz miękki dywan tworzą przytulną atmosferę z nutą ciepłych kolorów.

Projekt warszawskiego domu jednorodzinnego nie bez powodu jest jedną z bardziej interesujących pozycji w portfolio architektów z pracowni Bagua.

Aranżacja domu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Bagua Pracownia Architektury
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!