Metamorfoza mieszkania od KK Architekci

Metamorfoza mieszkania od KK Architekci

Projekt stworzony przez biuro architektoniczne KK Architekci objął metamorfozę mieszkania w Łodzi. Lokal należący do młodej inwestorki zyskał więcej kolorów, które rozweseliły wnętrza.

Przemiana mieszkania w Łodzi dotyczyła już wykończonego lokalu. Zmiany nadały wnętrzom charakteru. Sprawiły też, że przestały być uniwersalne, a stały się odzwierciedleniem gustu właścicielki i pomysłów architekta. Pomieszczenia z jasnych i uniwersalnych, zmieniły się w przebojowe, z nutą koloru. Najlepszym przykładem jest łazienka, gdzie zamiast klasycznej bieli zastosowano kontrastujące, żółte wstawki. Dzięki nim wnętrze zostało ożywione i jest bardziej energetyczne. Główną rolę gra jednak sufit, wyróżniający się na tle klasycznych kształtów i armatury. Został pokryty tapetą pełną czarnych elementów, przypominającą żakardowy wzór. Z kolei podłoga pozostała w dobrze znanej szarości. Uwagę kradnie tutaj to, co znajduje się nad głową, czyli góra pomieszczenia. Tapeta jest zresztą motywem przewodnim całego mieszkania.


KK Architekci

Aranżacja wnętrza pełna pomysłów

Ta realizacja wnętrza od KK Architekci jest pełna zaskakujących połączeń. Nowoczesna kuchnia z ażurowymi stołkami barowymi tworzy całość z industrialnym, wąskim i żeberkowym grzejnikiem w kolorze jeżyny. Oprócz tego, na tej samej ścianie znajdziemy czarno-białą tapetę. Motyw kaloryfera powtarza się także w salonie. Ten sam kolor grzejnika kontrastuje z elegancką i lekką szarością. Miękki dywan nadaje wnętrzu przytulności. Duże okna sprawiają, że otwarta strefa dzienna jest bardzo widna i słoneczna.

KK Architekci

Tapeta w sypialni

Aranżacja wnętrz objęła także inne, spersonalizowane pomieszczenia w mieszkaniu, takie jak sypialnia. W tym przypadku także powtarza się motyw ciekawej tapety. Zdobi ona ścianę za zagłówkiem łóżka. Również utrzymana w tonacjach czerni i bieli tworzy za łóżkiem typowo artystyczny wzór. W zestawieniu z dużym lustrem obitym w postarzaną, drewnianą ramę, wprowadza do wnętrza nieco klimatu retro. Dodatkowo sufit zdobi czarna rozeta, pod którą wisi lampa. Szara i miła w dotyku wykładzina na podłodze ociepla pokój. Przytulna jest nawet garderoba, która także pokryta jest miękką wykładziną. Znalazły w niej miejsce wygodny fotel oraz pełnowymiarowa szafa na buty, o której marzy nie jedna kobieta.

KK Architekci

Uzupełnieniem wytwornych wnętrz jest hol z klatką schodową i modnymi, drewnianymi stopniami. Tutaj także znaleźć można kontrast kolorystyczny z wyróżniającymi się żółtymi barierkami i balustradą. Na poddaszu znajduje się dodatkowy pokoik, idealny do wypoczynku, bądź dla gości.

Metamorfoza mieszkania w Łodzi - metryczka projektu wnętrza

Projekt wnętrz: KK Architekci
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Łódź
źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!