Interaktywny żyrandol

Interaktywny żyrandol

Przypominająca zawieszoną w powietrzu luminescencyjną, tropikalną rybę głębinową instalacja to interaktywny żyrandol 'Nomad' – dzieło brytyjskiej marki oświetleniowej Beau McClellan.

Imponująca skalą, pięciometrowej długości rzeźbiarska forma świetlna skomponowana jest z ponad 200 elementów ze szkła pokrytych na zewnątrz lustrzaną warstwą i podświetlonych diodami LED.

W ciągu dnia w szklanych dyskach odbija się zmultiplikowane wnętrze, wieczorem zaś, kiedy podświetlone są od środka, stają się półprzezroczyste. Co istotne, każda dioda użyta w tej niezwykłej instalacji może być indywidualnie sterowana za pomocą ekranu dotykowego, iPada czy iPhone'a, co umożliwia tworzenie różnych wariantów kolorystycznych zwiększających efektowność obiektu. Światło emitowane przez diody jest dodatkowo rozpraszane przez zintegrowane z instalacją kryształy.

Żyrandol 'Nomad' prezentowany był w ubiegłym roku na festiwalu designu w Londynie w ramach Designjunction, a obecnie można go oglądać na londyńskich targach sztuki, które trwają od 18 do 22 stycznia.

Fot: architonic


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!