Mieszkanie jak w butikowym hotelu

Mieszkanie jak w butikowym hotelu

Pracownia architektoniczna Wyrzykowski Studio przeprowadziła metamorfozę wnętrza na Dolnym Mokotowie w Warszawie. Ciasne mieszkanie stało się nowoczesnym, eleganckim apartamentem w stylu butikowego hotelu.

Założeniem projektantów było uzyskanie lepszej i optycznie powiększonej przestrzeni oraz stworzenie funkcjonalnego układu. Początkowo mieszkanie składało się z niedużych oddzielnych pomieszczeń: dwóch pokoi, niewielkiej kuchni, WC i malutkiej łazienki. Zadaniem pracowni architektonicznej Wyrzykowski Studio było przebudowanie mieszkania i stworzenie nowego wystroju.


Kuchnia połączona z salonem

Optyczne powiększenie uzyskano przez otwarcie kuchni na salon. W obu zastosowano podobne materiały, dlatego tworzą one spójną całość. Paweł Wyrzykowski świetnie zestawia różne odcienie łagodnego błękitu i fioletu z miodowymi odcieniami drewna, marmuru i złota. Do tego umiejętnie łączy różne faktury – wypolerowany kamień, dywan z ciekawą fakturą, olejowane drewno z wyraźnie widocznym usłojeniem. Blaty kuchenne zostały wykonane z marmuru tego samego kamienia co ściana w salonie, a podłoga z dębu olejowanego, podobnie jak zabudowa kuchni. W tej strefie wygospodarowano niewielki blat do spożywania posiłków, zaakcentowany hokerami. Z kolei część centralną salonu stanowi ściana wykończona kamieniem (tym samym, co blaty w kuchni), z biokominkiem oraz miejscem na ekspozycję sztuki lub telewizor. Po bokach znajdują się półki na książki.

Strefa wypoczynku, czyli sypialnia

W sypialni stworzono nastrój intymności, dzięki miękkiej wykładzinie i tapecie marki Arte, która wygląda, jakby była tkana. Ze względów sentymentalnych pozostawiono stare meble: stoliki nocne, komodę i szafę – wkomponowane w nowoczesny wystrój. Do sypialni prowadzą duże drzwi przesuwne z lustrem od strony holu. W przejściu, prowadzącym z przedpokoju do sypialni, znajdują się dwie szafy na ubrania.

Relaks w ekskluzywnej odsłonie

Łazienkę utrzymano w kolorystyce korespondującej z salonem i z sypialnią. Posadzkę i okładziny ścian wykonano z marmuru. Ściany i wykonaną na zamówienie szafkę umywalkową pomalowano w kolorze dobranym do tapety w sypialni. Nad umywalką powieszono szafkę z lustrami w chromowanej ramie, a poniżej sprytnie ukryto pralkę.

Mieszkania na Mokotowie w Warszawie
Projekt wnętrz: Wyrzykowski Studio
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!