Wielkomiejska siedziba nowoczesnej firmy

Wielkomiejska siedziba nowoczesnej firmy

Takiego wnętrza pozazdrościć mogliby giganci IT z całego świata. Siedziba warszawskiej firmy technologicznej HL TECH to wielkomiejski styl w pełnej krasie. Za projekt wnętrza odpowiada pracownia Trzop Architekci.

Nowoczesny projekt zrealizowany przez biuro Trzop Architekci został stworzony na zamówienie i potrzeby firmy z branży IT. Na ponad 1300 metrach kwadratowych powstało wiele niepowtarzalnych pomieszczeń i otwartych przestrzeni dla pracowników i klientów. Na całym poziomie biurowca można zaobserwować inspiracje z całego świata – wielkomiejski styl z najnowocześniejszych metropolii. Każdy odnajdzie tu trochę Nowego Jorku i Londynu. Wielozadaniowa i wielowymiarowa przestrzeń z myślą o najbardziej wymagających zadaniach stojących przed zespołem ludzi.


Elegancja i szyk na każdym metrze

Aranżacja już na wejściu budzi podziw. To za sprawą specjalnie zaprojektowanego lobby i recepcji, gdzie nowoczesność spotyka się z surowością drewna. Przykuwa ono uwagę, a jednocześnie nadaję nutę luksusu w miejscu, które ze względu na swą funkcję musi być najbardziej reprezentatywne. Przestrzeń do pracy dla pracowników to ogromne, otwarte pomieszczenie, w którym znajdują się funkcjonalne rzędy z biurkami subtelnie oddzielonymi od siebie, aby stworzyć lepsze warunki dla indywidualistów. Tutaj także zastosowanie znalazło coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie w dużych firmach – budki telefoniczne. Te są rodem wzięte z Londynu. Za czerwonymi drzwiami kryje się wygodna przestrzeń dla każdego, kto potrzebuje porozmawiać przez telefon na osobności.

Stworzono także specjalną strefę relaksu, gdzie stanęły fotele i stół bilardowy. Nawet pomieszczenie socjalne nie przypomina typowej, pracowniczej stołówki. Za szklaną ścianką znajdują się eleganckie stoliki z krzesłami oraz kuchnia. Przeszklone pomieszczenia zresztą królują w tym projekcie. Powstało kilka salek konferencyjnych, każda skryta za szybą i każda w nieco innej aranżacji, zachowując styl nowoczesny. W tym celu zastosowano różnej faktury wykładziny oraz fototapety i płytki ścienne. Typowo biznesowa przestrzeń została ocieplona zielenią na podłodze i kolorami na ścianach. Ale zieleń to nie tylko wykładziny.

Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest obecność roślinności w tego typu przestrzeniach biurowych. „Zielone ściany” wysadzane żywymi roślinami pojawiają się coraz częściej w ultranowoczesnych wnętrzach i powoli podbijają polski rynek. W tym przypadku to nie tylko walory estetyczne, a także zdrowotne. Zieleń oczyszcza powietrze i daje ukojenie zmęczonym oczom i zmysłom. Funkcjonalność wnętrz tej firmy sprawia, że można w niej spędzić cały dzień w pracy, mając wrażenie, że było się w wielu miejscach naraz.

HL TECH
Projekt wnętrz: Trzop Architekci
Powierzchnia: 1350 m2
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!