Showroom kawowy w najlepszym wydaniu

Showroom kawowy w najlepszym wydaniu

Połączenie oferty sklepu z zapachem i smakiem gorącej kawy. Wszystko w oryginalnym wnętrzu skrojonym na miarę przez Joannę Kubieniec.

Caffe Prestigio to Showroom kawowy zlokalizowany w Katowicach Szopienicach, który nie tylko oferuje najwyższej klasy ekspresy do kawy, ale także może pochwalić się niepowtarzalnym wnętrzem. Aranżacja zaprojektowana przez architekt Joannę Kubieniec została stworzona ze smakiem, aby każdy poczuł się komfortowo, popijając filiżankę pysznej kawy. Showroom, jak sama nazwa wskazuje, został stworzony, by przede wszystkim pokazywać oferty marki Caffe Prestigio, której trzon stanowi dystrybucja najlepszych włoskich ekspresów do kawy. Jednak miejsce to jest jednocześnie kawiarnią z miejscem do degustacji najlepszych gatunków kawy. To także czyni ją jednym z bardziej oryginalnych lokali w okolicy. Miejsce dla miłośników czarnego naparu, którzy chcą zaznajomić się ze sztuką parzenia kawy.

Surowo i kolorowo

Wnętrze Caffe Prestigio to przede wszystkim styl industrialny. Nawiązuje do miejsca, w jakim znajduje się lokal, czyli starego browaru. Surowość aranżacji przejawia się kilkoma dominującymi elementami. Jednym z nich są ściany z czerwonej cegły. Współgrają one z zewnętrznymi ścianami budynku o tej samej strukturze. Centralnym punktem siedziby firmy jest lada, która jest zgoła inna niż te widywane zazwyczaj w sklepie. Tutaj, na środku stanął masywny kontener, pomalowany na głęboki, morski kolor. Został on pokryty połyskującym blatem o tym samym kolorze. Podobnej konstrukcji są pozostałe meble, na których wystawione są pokazowe ekspresy do kawy. Maszyny wyeksponowano na dużych, pastelowych stołach, przypominających masywne bryły. Każdy gość może zapoznać się z ich działaniem.

Lokal jest dwupoziomowy. Obie przestrzenie łączą industrialne, metalowe schody z drewnianymi stopniami. Kącik do degustacji zlokalizowany na piętrze został wyposażony w wygodne fotele, również pozostające w tonacji ciemnej zieleni. Dopełnia go czarny stolik na wąskich, metalowych nogach. Również w czarnej tonacji są stołki barowe zlokalizowane przy bufecie. Aranżacja to także podłoga. W tej kwestii w lokalu króluje uniwersalność. Zastosowane zostały duże, jasnobeżowe płytki. Świetnie współgrają z surowym wystrojem, a ponadto będą pasować do wszystkiego, w razie zmiany aranżacji czy kolorystyki we wnętrzu.

Całości dopełnia oświetlenie, które także stroni od ozdobników. Postawiono na funkcjonalność, zatem są to jedynie punkty oświetleniowe na listwach przy suficie.

Wystrój jest minimalistyczny i nie wychodzi poza ramy tego, co konieczne.

Projekt wnętrz: Joanna Kubieniec

Powierzchnia: 112 m2

Realizacja: 2018

Lokalizacja: Katowice

źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!