Ultranowoczesny apartament

Ultranowoczesny apartament

Połączenie drewna i metalu, a także proste, geometryczne formy królują w projekcie mieszkania stworzonym przez Pracownię Kaffka.

Ponad stumetrowe mieszkanie to projekt wykonawczy z nadzorem autorskim zrealizowany przez Pracownię Kaffka. Architekci zamienili te cztery kąty w luksusowy apartament. Nowoczesność w formie i wystroju przewija się na każdym kroku. Dominująca w otwartych przestrzeniach biel czyni z tego miejsca jasne i słoneczne lokum, a także optycznie powiększa pomieszczenia. Nazwane mieszkaniem ze schodami istotnie, przyciąga wzrok tym elementem. Schody grają tutaj jedną z głównych ról. Niezwykle charakterystyczne, drewniane z ciemnymi, metalowymi ramami, zwracają na siebie uwagę w centralnym punkcie apartamentu, łącząc ze sobą dwa poziomy. Schody w tym przypadku są sercem domu. Z tej samej struktury zbudowane są niektóre meble w domu. Można dostrzec to samo połączenie drewna i ciemnego metalu. Równie oryginalny jest specjalnie zaprojektowany regał w przestrzeni dziennej.


Nowoczesność w każdym wymiarze

W mieszkaniu zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań w wystroju wnętrz. Jednym z nich jest ściana na parterze pokryta zielonym mchem. Ta aranżacja czyni z niej najbardziej oryginalny fragment apartamentu. Na całym metrażu dostrzec można ultranowoczesne podejście do aranżacji. Znaleźć można futurystyczne drzwi i meble, o płaskich, geometrycznych kształtach i prostych liniach. W ten sposób zabudowany został m.in. hol. Nieszablonowy pomysł został także wdrożony przy wyborze podłogi. Na całej powierzchni jest taka sama, jasna struktura, która jest tylko tłem dla oryginalnych mebli i minimalistycznego wystroju. Dolna przestrzeń pozostaje całkowicie neutralna i wtapia się w otoczenie.

Ciekawym podejściem do projektu jest umieszczenie kuchni na piętrze. Tam także stół, fronty szafek i inne elementy zostały wykonane z materiału znanego ze schodów. Dodatkowo górna przestrzeń oddziela się od dolnej drewnianą podłogą i wnętrzem ocieplonym m.in. kolorowym dywanem. O futurystycznym stylu przypomina ogromna wisząca lampa w kształcie kuli oraz wiszący, drewniany fotel.

Proste i nowoczesne kształty to także łazienka. Tam króluje geometria, zarówno w meblach, jak i w oświetleniu.

Wszystkie wnętrza zostały wykonane w bardzo jasnych kolorach i różnych odcieniach bieli. Kontrastującym elementem w całym apartamencie są czarne drzwi.

 Projekt wnętrz: Pracownia Kaffka

Powierzchnia: 112 m2

Realizacja: 2018

źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!