Kameralnie i nastrojowo w Aroma Coffee

Kameralnie i nastrojowo w Aroma Coffee

Aromatyczna kawa i wysmakowane wnętrze czynią z warszawskiej kawiarni Aroma Coffee jedną z ciekawszych propozycji. Za projekt wnętrza odpowiada pracownia 370 Studio Concept & Desig.

Aroma Coffee na warszawskiej Woli to miejsce przede wszystkim dla miłośników kawy. Oprócz tego pobudzającego napoju pod każdą postacią, znajdziemy tutaj jednak dużo więcej. Kawiarnia serwuje także wrażenia wizualne, które umilą czas spędzony nad gorącą filiżanką.

Projekt wnętrza autorstwa 370 Studio Concept & Design to nawiązuje do rzemieślnictwa związanego z produkcją i parzeniem kawy. Temat ten przewija się w każdym detalu. Inspiracją architektów były dalekie kraje Ameryki Środkowej i sąsiadujące z Morzem Karaibskim. Miejsca znane z plantacji aromatycznych kaw.


Morskie klimaty

Centralnym punktem taj niewielkiej kawiarni jest ogromny regał w głębokim, egzotycznym, turkusowym kolorze. Znajdują się na nim produkty oferowane na miejscu, m. in. różne rodzaje kaw i dodatków, gdzie każdy wedle życzenia może skomponować coś dla siebie. W tej samej kolorystyce kojarzącej się z oceanem jest bufet, gdzie przyrządzane są te pyszne napary. Co więcej, górne części ścian zostały pomalowane na morski kolor.

Czarne pudełka i opakowania kawy są jednocześnie stylowymi dodatkami nadającymi elegancji. Ciekawym elementem wystroju są „kawowa” mapa świata i oryginalne, jutowe worki, w których przechowywano kawę, wywieszone jako ozdoba. Razem tworzą klimat retro i wprowadzają gości w historię pochodzenia kofeinowych ziaren.

Wnętrze kawiarni jest niezwykle spójne. Wykorzystano drewniane blaty i morskie obicia krzeseł. Podłoga w kolorze ciemnego, przecieranego brązu, stylizowana na starą nadaje przytulności i dopełnia konsekwencji wystroju. Dodatki w postaci żywych kwiatów i liści palmowych wprowadzają świeżość i nieco egzotyki. Nad wszystkim „czuwają” czarne, wiszące lampy w stylu industrialnym, także w klimacie retro. Czy twórcom udało się uchwycić karaibski klimat w stolicy Polski? Warto wybrać się i ocenić na własne oczy przy aromacie kaw z całego świata.

Projekt wnętrz: 370 Studio Concept & Design
Powierzchnia: 35 m2
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: 370studio.com
źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!