Nowoczesna wiejska stodoła

Nowoczesna wiejska stodoła

Czy można zamieszkać w stodole? Budynek, który do tej pory kojarzy się z pomieszczeniem gospodarskim wypełnionym sianem, gdzie mieszkają krowy, albo maszyny rolnicze, okazał się nie lada inspiracją dla architekta.

O projekcie pracowni architektonicznej Arch Boom można śmiało powiedzieć, że jest nie tylko nowatorski, ale i zaskakujący. Sama forma mieszkalnego budynku budzi z jednej strony mieszane uczucia, a z drugiej ciekawi i intryguje. Dom stworzony na kształt stodoły bez wątpienia jest tym, czego próżno szukać w mieście. Natomiast na tle spokojnej wsi wypada nie tylko przekonywająco, ale także wtapia się w lokalny krajobraz. Ten nowoczesny dom jest bowiem bardzo bliski naturze.

Budynek wyróżniają ogromne okna, przez które do pomieszczeń wlewa się mnóstwo światła. Słoneczne wnętrza dodatkowo zostały podkreślone jasnymi kolorami, które dominują w całym domu. Drugim elementem odgrywającym główną rolę jest drewno. Gości ono w niemal każdym zakamarku. Drewniane belki przy suficie nawiązują nieco do bryły budynku kojarzonej ze stodołą. Architektoniczne odniesienia do wiejskiego klimatu widać także na innych polach.

W otwartym salonie, pełniącym także funkcję jadalni, jedna ze ścian została przyozdobiona deskami o różnych przekrojach i długościach, tworząc „drewnianą ściankę”. Na jej tle stanął stół i krzesła dla całej rodziny – oczywiście drewniane. W tym kąciku jedynym ultranowoczesnym zabiegiem okazała się wisząca lampa, złożona z kilku podłużnych świetlówek. Salon także łączy niejako te dwa światy. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w tym miejscu króluje kominek i jego obudowa. Płytki o kamiennej strukturze kradną uwagę i nadają wnętrzu niezwykłej elegancji. Ogień natomiast ociepla strefę dzienną. Całość spaja przytulny, jasnoszara kanapa.

Kuchnia została urządzona w stylu minimalistycznym. Zabudowana białymi szafkami, które na każdym kroku kryją dodatkowe miejsce do przechowywania, wpisuje się w nowoczesny obraz współczesnej sztuki kulinarnej. Nad całością dominuje stylowy, masywny, drewniany blat, a także kolejna drewniana ścianka, która jest jednocześnie zabudową dla urządzeń. Ciekawym dodatkiem jest także okap w wersji futurystycznej.

Należy też wspomnieć o przytulnej sypialni, jaka została wyczarowana w tej nowoczesnej stodole. Centralny punkt z łóżkiem king size został wyeksponowany drewnem i grafitową, strukturalną ścianą. W tej krainie snów drugoplanową rolę gra właśnie stonowana szarość w różnych odcieniach.

Dom ten bez wątpienia kradnie serca miłośnikom drewna. Surowiec ten znalazł się nawet na całej powierzchni łazienkowego sufitu. W lekkim kontraście znajduje się jedynie pokój przeznaczony dla nastolatka, w którym dominują nowoczesne rozwiązania. Jednak podłoga i rustykalne wstawki powodują, że jest spójną częścią całości.

Projekt wnętrz: Arch Boom
Powierzchnia: 115,4 m2
Realizacja: 2018
Liczba pokoi: 3
Zdjęcia: Arch Boom

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!