Warszawska restauracja Zushi Sushi

Warszawska restauracja Zushi Sushi

Stolica ma na swojej mapie restaurację sushi, która ma szansę zaistnieć w gustach mieszkańców nie tylko ze względu na orientalną kuchnię. Koło wysmakowanego wystroju wnętrza nie da się bowiem przejść obojętnie.

Warszawską restaurację przy ulicy Powsińskiej wzięli w swoje ręce architekci z 370 Extremely Creative Studio. Na osiemdziesięciu metrach kwadratowych zostało wyczarowane schludne i niezwykle eleganckie w swej prostocie wnętrze. Aranżacja jest bardzo przejrzysta. Jej walory można podziwiać już przed wejściem do środka. Z życiem na zewnątrz łączy ją przeszklona ściana, przez którą można dojrzeć całą salę. Drzwi wejściowe także sprawiają wrażenie zrobionych z ram okiennych. Takie rozwiązanie wpuszcza do środka dużo światła, które w połączeniu z wystrojem jest tutaj atutem.

Drewniane wariacje

Sushi jest specyficzną potrawą, która kojarzy się przede wszystkim ze świeżością. Wnętrze nawiązuje do specyfiki kuchni i dobrze z nią współgra. Elementem grającym główną rolę na sali dla gości jest zdecydowanie jasne drewno. Z niego zrobione są krzesła i stoliki, a także podłoga. Na jednej ze ścian oraz suficie królują z kolei drewniane, ażurowe konstrukcje w podobnej tonacji. Trzeba przyznać, że dodają smaku całemu wnętrzu. Faktura tych drewnianych paneli przypomina nieco azjatycki styl i bez wątpienia może nasuwać skojarzenia ze zwijaniem sushi. Pod jedną ze ścian stanął z kolei kameralnie oświetlony, rząd szarych kanap dla gości, a nad nimi wielka ściana ozdobiona płytkami o strukturze betonu i wizerunek eleganckiej Azjatki.
Całość kompozycji została uzupełniona wiszącymi, piaskowymi lampami, które rozpraszają ciepłe światło. Wart podkreślenia jest także dodatek w postaci zielonej ściany pełnej roślinności.

Apetycznie i ciepło

Od reszty sali wyraźnie oddzielony jest bar, gdzie zarówno podłoga, jak i ściany mają inną fakturę. Tutaj postawiono na klasyczne, białe płytki ścienne, które w tym miejscu ewidentnie podkreślają obecność gastronomii.

Wnętrze restauracji bez wątpienia jest połączeniem klasyki, nowoczesności i świeżości, które współgrają ze sobą dzięki wszechobecnym, drewnianym elementom. Zdecydowanie ten surowiec nadaje się wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać ponadczasowy i ożywczy styl. Tutaj świetnie odgrywa swoją rolę i króluje nad innymi materiałami, a co najważniejsze – ociepla wnętrze. Wysmakowane i dobrze oświetlone drewno sprawia, że niemal każdy poczuje się tu dobrze. Klimatyczne Sushi Zushi z pewnością pobudzi nie jeden apetyt...

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!