Co to jest?

Co to jest?

Miękkie, ciepłe, przyjemne w dotyku. W sam raz na długie, zimowe wieczory. Ale właściwie co to jest?

Holenderska projektantka Annebet Philips zaprojektowała kolekcję kolorowych, pluszowych lamp-węzłów. Wiele mówiący tytuł: „Podoba mi się... Co to jest?' doskonale oddaje ich charakter. Ręcznie wykonywane obiekty mają bowiem formę węży z wypchanych 'worków' uszytych z pluszu. Wewnątrz nich ukryte są przewody elektryczne zakończone diodami LED, które widoczne są na końcach przypominających czułki lamp.

Zabawa z lampami Annebet Philips jest podwójna. Po pierwsze – ich zaskakujące formy i żywe kolory wprowadzają do wnętrza niezobowiązującą, ciepłą atmosferę. Po drugie – lampy zostały zaprojektowane tak, by użytkownicy mogli dowolnie zmieniać ich kształty, wiążąc pluszowe 'czułki' w różnorodne supły lub rozwiązując i rozciągając, by z lampy wiszącej zrobić lampę leżącą jak wąż na oparciu kanapy.

Zastosowane w lampach 'I like it. What is it?' diody LED nie rozgrzewają się tak bardzo jak tradycyjne żarówki, dlatego można je bez obawy stosować w zestawieniu z takimi materiałami jak tkanina czy papier.

Fot: designboom

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!