Jak stworzyć wymarzony pokój dziecka ?

Jak stworzyć wymarzony pokój dziecka ?

Świat dziecięcej wyobraźni to doskonały pomysł na dekorację pokoju dla dziecka. Szczególnie przed dniem dziecka. Sprawdź kilka naszych inspiracji.

Na pewno sprawdzoną receptą na wystrój, który zadowoli nasze pociechy jest sięgnięcie po bajkowe i literackie inspiracje. W ten sposób jestesmy w stanie przenieść świat z kina lub książek do świata realnego. Mali użytkownicy będą zachwyceni.  

Dla małych piratów

Twoje dziecko uwielbia opowieści o piratach, morzu i dalekich krainach? Zrób mu niespodziankę i zmień jego pokój w prawdziwą kajutę Kapitana Haka! Wystarczy, że wymienisz pościel na komplet z zabawnym nadrukiem przedstawiającym pirata, a stare zasłony zastąpisz roletą rzymską z motywami morskimi. Nie zapomnij jednak o dekoracjach. W pokoju pirata nie może zabraknąć mapy świata – wybierz taką, która wygląda na starą, lampionu w kształcie latarni morskiej oraz wygodnego siedziska. Wszystko utrzymaj w kolorach nawiązujących do tego motywu: błękicie i czerwieni z czarnymi kontrastami.


Pokój kapitana Haka

Pokój kapitana Haka

Z głową w chmurach

Każdy mały marzyciel zasługuje na pokój, w którym może bujać w obłokach. Jak urządzić w pokoju prawdziwą oazę spokoju ? Postaw na delikatne, pastelowe kolory: jasne błękity, szarości i przygaszone róże. Na podłodze połóż miękki dywan w dyskretny wzór, a na łóżku miły w dotyku koc. Nie zapomnij o małej lampce (unikaj korzystania z górnego, ostrego światła) i o rolecie zaciemniającej, która zagwarantuje dziecku niezakłócony sen.

Aranżacja pokoju dziecka - marzyciel

Pokój dla marzyciela

Aranżacja pokoju dziecka - marzyciel

Pokój dla marzyciela

Kraina księżniczki

Jeśli mamy do czynienia z prawdziwą księżniczką, z okazji Dnia Dziecka zmieńmy jej pokój w królewską komnatę. Pomogą w tym liczne różowe dodatki i dekoracje. By kolor nie przytłaczał jednak całego pomieszczenia, ściana i podłoga powinna pozostać w neutralnych barwach. Dzięki tapicerowanym panelom w prosty sposób stworzymy modułowy zagłówek, który nada sypialni nieco luksusowy wygląd. Każda dziewczynka poczuje się też naprawdę wyjątkowo, jeśli otrzyma jej wyjątkowy kącik do zabawy. Wystarczy, że nad małym fotelem lub workiem do siedzenia stworzymy baldachim – koniecznie z motywem odpowiednim dla małych księżniczek.

Źródło: materiały prasowe dekoria

Aranżacja pokoju dziecka - mała księżniczka

Pokój dla dziecka - mała księżniczka

Aranżacja pokoju dziecka - mała księżniczka

Pokój dla dziecka - mała księżniczka

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!