Małe mieszkanie dla nomadów

Małe mieszkanie dla nomadów

Słowo „kawalerka” przywodzi niesłusznie na myśl małe, często klaustrofobiczne mieszkanie. Dzisiaj jest jednak często idealnym rozwiązaniem dla nomadów. Osób, które przez większość czasu podróżują, pracują zdalnie, nie przywiązując się do jednego miejsca do momentu, kiedy nagle zamarzą jednak o kawałku tylko swojego świata.  

Kawalerka daje w takiej sytuacji możliwość powrotu do siebie, nawet na chwilę. Wysublimowane, eleganckie, niebanalne małe przestrzenie to odpowiedź na potrzeby nomadycznych ludzi. Architekci ze Studio.O. swoim projektem udowadnili, że nawet nieruchomość mająca 40m2 może być przestronna.

Areanżacja kawalerki

Mieszkanie dla nomadów

Energia niezbędna do życia

Największym atutem kawalerki jest ściana okien. Dzięki temu rozwiązaniu, światło naturalne do późnych godzin może wpływać do wnętrza poprawiając nastrój domowników. Słońce wnosi do wnętrz życie, pozwala na naturalny odbiór kolorów, dodaje energii.

Areanżacja kawalerki

Mieszkanie dla nomadów

Yin i Yang

Po obu stronach ściany okien znajdują się salon i otwarta kuchnia. Różnią się one nie tylko funkcją i zagospodarowaniem, ale też kolorem i materiałami wykończeniowymi. Salon charakteryzują beżowe, stonowane, jasne odcienie. Urządzony jest oszczędnie, ale daje wrażenie ciepła.

 Kuchnia natomiast jest dominująca – ciężka, kamienna.  Pokryte płytkami ściany i okap oddzielają od salonu niewielka wyspa z blatem roboczym. Nietuzinkowa zabudowa w kuchni jest efektem współpracyStudio.O. z pracownią stolarską

Aranżacja kuchni w kawalerce

Mieszkanie dla nomadów

Aranżacja kawalerk

Mieszkanie dla nomadów

Dbałość o detale

Intrygującą częścią projektu jest niewątpliwie oświetlenie. W kuchni wykorzystana została subtelna lampa kreska przymocowana do blatu wyspy, podobna lampa znajduje się nad umywalką w łazience, tym, razem brązowa kreska skonstruowana przez pracownię stolarską według indywidualnego projektu Studio.O. Pozostałe źródła światła są ukryte w zabudowach z płyt kartonowo-gipsowych.

Aranżacja kuchni w kawalerce

Aranżacja kuchni

W realizacji kawalerki architekci zastosowali drzwi przesuwne. Skomponowano z nich ruchomą ścianę, która oddziela surową sypialnię od części dziennej mieszkania przywołując nieco japońskie skojarzenia. Proste kształty i formy oraz naturalne kolory i materiały to idealne rozwiązanie dla takiej przestrzeni. Łóżko oraz jego zabudowa powstała na podstawie projektu indywidualnego,  prawie bez ozdobników i z ukrytymi łączeniami.

Projekt: Studio O.

Realizacja: 2018

Foto:  Studio O.

Aranżacja sypialni w kawalerce

Aranżacja sypialni

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!