Różowa Krowa we Wrocławiu

Różowa Krowa we Wrocławiu

Bar Różowa Krowa zaskakuje pastelową i elegancką kolorystyką wnętrza. Choć można tam tanio zjeść, aranżacja sali została zaprojektowana w restauracyjnym stylu.

 Różowa Krowa to kolejny bar mleczny we Wrocławiu, który oferuje domowe dania w niskich cenach, a do tego urzeka współczesnym i modnym designem. Nic tutaj bowiem nie jest przypadkowe. Sama nazwa kojarzy się swojsko, lecz we wnętrzu próżno szukać związków z gospodarską zagrodą. Zaskakuje za to szykowna, urządzona ze smakiem sala, zaprojektowana przez pracownię Werner Studio. Począwszy od zwierzęcego logo baru, skończywszy na modnych i oryginalnych dodatkach.

Bar Różowa Krowa

Bar Różowa Krowa

Eleganckie pastele

 Wnętrze Różowej Krowy przypomina bardziej restaurację, niż tani bar. Wystrój jest w dobrym guście, prostota przeplata się z kolorowymi elementami. Właśnie barwy odgrywają tam główną rolę. Wnętrze skomponowano z pudrowego różu, bieli, jasnych szarości i dodatku czerni. W takiej kolorystyce występują krzesła, stanowiące trzon aranżacji. W lokalu zachowano nieco surowego charakteru, zostawiając na pomalowanych na biało ścianach fakturę oryginalnych cegieł. Na nich namalowano różne wariacje na temat krowy.

Stylowym elementem wnętrza jest znajdujący się pod ścianą rząd szarych kanap z pikowanymi zagłówkami. Wprowadza to nutę elegancji. Stoliki dla gości rozmieszczone są po całej sali. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie parapetów jako miejsca do jedzenia. Tam również stanął rząd krzeseł, aby można było skorzystać z blatu w oknach.

Bar Różowa Krowa

Bar Różowa Krowa

Wrażenie trójwymiaru

Serce baru to również prosty i gustowny bufet. Królują tam róż i szarość. Nad barem zawisły także ozdobne ramy w tych kolorach, nadające wnętrzu przestrzennego i trójwymiarowego charakteru. To, co znajduje się nad głowami, jest zresztą jednym z ważniejszych walorów. Projektując wnętrze, zachowano starą instalację złożoną z rur wentylacyjnych i grzewczych, które dodatkowo pomalowano na jasnoróżowy kolor. Z sufitu zwisają także lampy – zarówno nowoczesne, jak i nawiązujące do industrialnego stylu ozdobne żarówki. Motyw żarówek pojawia się także w oknach. Całości dopełnia oryginalna tapeta 3D na jednej ze ścian. Pozostająca w tej samej palecie kolorystycznej, przedstawiająca cienkie prostokąty, sprawia wrażenie poszerzania przestrzeni. Ta została maksymalnie wykorzystana i oferuje niezwykłe doznania wizualne. Podłogę całego lokalu wyłożono jednolitym, klasycznym gresem w kolorach drewna.

Projekt: Studio Werner

Realizacja: 2017

Fot: Studio Werner

Bar Różowa Krowa

Bar Różowa Krowa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!