Bar wegetariański we Wrocławiu

Bar wegetariański we Wrocławiu

Wystrój wrocławskiego baru dla wegetarian przyciąga swojskim klimatem i niewymuszonym wystrojem. Jednak aranżacja nie jest oczywista, a drewno przełamane jest industrialnymi dodatkami.

 Choć bar wegetariański zlokalizowany jest w sercu dużego miasta, wnętrze jest dalekie od wielkomiejskiej aranżacji. Odnajdziemy tu raczej elementy wiejskiego stylu oraz wiele jego wariacji.

Bar wegetariański we Wrocławiu

Bar wegetariański we Wrocławiu

Warta uwagi jest podłoga znajdująca się na całej powierzchni baru. Już od wejścia zaskakuje nieoczywistą fakturą i pomieszaniem stylów i kolorów. Trochę jak linoleum, trochę kamienia, betonu i cieniowanej terakoty. A to wszystko w beżach, szarościach, odcieniach bieli, grafitu i brązu. Taki wzór płytek daje niezwykły efekt wizualny i sprawia, że pomieszczenie nie jest nudne.

Bar wegetariański we Wrocławiu

Bar wegetariański we Wrocławiu

Do tego trzon wystroju stanowią drewniane stoliki na masywnych nogach oraz tradycyjne, dobrze znane sprzed lat drewniane krzesła z zaokrąglonym oparciem, pomalowane na różne odcienie zieleni – od ciemnej, butelkowej barwy do seledynu. 

Bar wegetariański we Wrocławiu

Bar wegetariański we Wrocławiu

Wege w surowym stylu

Klimat nawiązujący do wsi tworzy także bufet obity drewnem w geometryczny wzór z białymi trójkątami, przypominający sielską zagrodę. Z kolei duże powierzchnie ścian zostały przyozdobione wielkimi grafikami, przedstawiającymi polne rośliny. Jest także jeden ogromny obraz, zajmujący całą ścianę, od sufitu do podłogi. Znajduje się w drewnianej ramie, która oddziela go od reszty wystroju. Na fioletowym tle namalowane są różnego rodzaju liście w ferii barw. To wprowadza do sali nutę egzotyki.

Wszystkie te elementy niejako kontrastują z betonowymi filarami, które są zwieńczeniem środkowej części sali. Z tym surowym elementem współgrają czarne lampy, pociągnięte na przewodach po suficie, z kilkoma wiszącymi kloszami. Razem z widocznymi przewodami wentylacyjnymi tworzą industrialny styl. Ten w połączeniu z wiejskimi akcentami składa się na niebanalną kompozycję całego wnętrza.

 Dopełniają ją rośliny doniczkowe w oknach. Jest zatem zielono, surowo i nieszablonowo. Ponieważ serwowane tu są dania wegetariańskie, otoczenie pozostaje w temacie i nasuwa skojarzenia właśnie z taką kuchnią. Jednocześnie aranżacja jest na tyle oszczędna w formie, że nie przyćmiewa głównego powodu, z jakiego udajemy się do baru – jedzenia.

Na pewno jest to jeden z ciekawszych punktów na gastronomicznej mapie Wrocławia.

Realizacja: 2017

Projekt: Pracownia Werner

Foto: Pracownia Werner

Bar wegetariański we Wrocławiu

Bar wegetariański we Wrocławiu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!