Wnętrze baru mlecznego Mleczarnia w Warszawie

Wnętrze baru mlecznego Mleczarnia w Warszawie

Warszawa ma kolejny bar mleczny, gdzie można nie tylko tanio i smacznie zjeść, ale znajdzie się także coś dla oka. Uwagę przyciągają prosty styl i krowy na ścianach.

Bar mleczny kojarzy się przede wszystkim z tanim, domowym jedzeniem, a niekoniecznie z ładnym wnętrzem. Jadłodajnie z czasów PRL przypominały bardziej stołówki, gdzie jedzono przy stołach pokrytych ceratą w kratkę i nikt nie zastanawiał się nad wystrojem takich miejsc. Obecnie jest inaczej. Bary mleczne wracają do łask, jednak w innej formie. Współczesne lokale tego typu coraz częściej przypominają restauracje. Cieszą się zresztą ogromną popularnością. Taki jest bar Mleczarnia, który zasilił gastronomię w stolicy.

Bar mleczarnia w Warszawie

Bar mleczarnia w Warszawie

Klasycznie i z charakterem

W przypadku baru Mleczarnia zadbano nie tylko o to, by podawać potrawy jak u mamy, ale także o samopoczucie klientów. Architekci z Werner Studio zaprojektowali przestrzeń tak, aby każdy czuł się tak dobrze. Podstawę aranżacji stanowią drewniane krzesła i stoliki w białym kolorze. To niezwykle rozjaśnia salę oraz sprawia, że wnętrze wygląda schludnie. Z umeblowaniem współgra jednolita, jasnoszara podłoga wykonana z żywicy epoksydowej. Nadaje lokalowi poczucie czystości i porządku. Przestrzeń restauracji wypełnia nowoczesny design – współczesne rysunki na ścianie, wykonana z pleksi krowa, nisko zwisające lampy oraz proste skandynawskie stoły i krzesła.  Strefę dla gości oświetlają wiszące, czarne lampy. Nad nimi, tuż pod sufitem znajdują się stare, oryginalne, pokryte gipsem rury grzewcze, które nie zostały zasłonięte. To nadaje lokalowi nieco fabrycznego charakteru.

Bar mleczarnia w Warszawie

Bar mleczarnia w Warszawie

Krowy i grochy

Klasykę tę przełamuje jednak nietuzinkowa dekoracja ścian. Ich powierzchnia została obita surowymi płytami OSB, a na nich pojawiły się wizerunki krowy, butelki, dzbanki i kubki na mleko. Oprócz tego, ściany ozdabiają czarne i białe kropki w różnych rozmiarach.

 Co warto dodać, obraz z krową pojawił się nawet na drzwiach toalety. Wewnątrz WC również czekają wszędobylskie krasule i kropki, które są wszędzie – na wewnętrznej stronie drzwi, ścianach i szafce z umywalką.

 W głównej sali, na jednej ze ścian, na szarym tle namalowane zostało z kolei krowie wymię. Tam, gdzie nie ma muciek, pozostawiono klasycznie białe powierzchnie.

 Trzeba przyznać, że takie swojskie klimaty są zjawiskiem niespotykanym w Warszawie, stąd też wystrój zaskakuje i ciekawi. Jeśli więc ktoś chce zobaczyć krowę w grochy – powinien udać się do baru Mleczarnia, który prawdopodobnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych barów mlecznych w stolicy.

Realizacja: 2016

Projekt: Werner Studio

Foto: Werner Studio

Bar mleczarnia w Warszawie

Bar mleczarnia w Warszawie

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!