Wnętrze domu na wsi

Wnętrze domu na wsi

Czy da się połączyć styl wiejski, nowoczesny i industrialny? Okazuje się, że tak. Dokonało tego Studio Projektowe Kowalczyk-Gajda, tworząc projekt wnętrza jednego z domów na Kaszubach.

Dom znajduje się na wsi, dlatego też zachowano niektóre elementy kojarzące się z lokalizacją. Projektanci postawili na fuzję stylów, która dała udany efekt mimo tego, że wszystko działo się na powierzchni sześćdziesięciu metrów kwadratowych. Zakres prac obejmował wszystkie pomieszczenia, w tym zaprojektowanie mebli i innych elementów oraz wybór wyposażenia.

Dom wiejski

Dom wiejski

Z pozoru niewielka przestrzeń otworzyła się dzięki zastosowaniu jasnych kolorów oraz kontrastujących dodatków. W części dziennej, która obejmuje przedpokój, jadalnię i salonik dużym atutem jest jednolita podłoga. Tworzą ją jasne deski o wyrazistej strukturze drewna. Oddzielona jest jedynie jedna strefa – pośrodku przestrzeni znajduje się wolnostojący kominek. Wokół niego wyłożona została płytka klinkierowa w tradycyjnym, ceglastym kolorze.

 W ogóle motyw cegły jest jedną z nici przewodnich projektu. W otwartej przestrzeni dominują białe ściany, których boki, przy kominku, zostały zwieńczone właśnie tym ozdobnikiem. Ta struktura powtarza się zresztą także w innych pomieszczeniach.

Dom wiejski

Dom wiejski

Wąska kuchnia została oddzielona nie tylko czarną podłogą, ale także zyskała ceglastą ścianę. Całości dopełniają nowoczesne, podświetlane LED-ami białe szafki na wysoki połysk i drewniane blaty.

 Charakterystyczne są także ramy okienne i parapety w całym domu – o barwie miodowego drewna. Tradycyjnego i wiejskiego zarazem charakteru nadaje jadalni stary kredens stylizowany na antyk. Szare krzesła i narożnik oraz okrągły stół nadają klasycznego stylu, jednak miesza się on z surowym, industrialnym wystrojem. Całości dopełnia czarna lampa z miedzianym środkiem właśnie w takiej stylistyce.

Ale to nie koniec. Również w łazience dominują cegły. Zostały zastosowane na całej, największej ścianie w pomieszczeniu. Kontrastują z nimi nowoczesna armatura oraz matowe, czarne płytki na sąsiedniej ścianie i podłodze. Oryginalności dodaje wnętrzu nablatowa umywalka na drewnianej szafce. To też symbol pomieszania nowoczesności i wiejskiego klimatu.

Dom wiejski

Dom wiejski

W domu zostały jeszcze zaprojektowane sypialnia i pokój biurowy do pracy. Oba pomieszczenia mają elementy nowoczesne i tę samą drewnianą podłogę, co w części dziennej.

 Całość aranżacji domu to oryginalna mieszanka stylów, która może być inspiracją dla innych tego typu projektów.

 Realizacja: 2017

Lokalizacja: Kaszuby
Źródło i zdjęcia: materiały Studia Projektowego Kowalczyk-Gajda (zdj. Wojciech Treder)

Dom wiejski

Dom wiejski

Dom wiejski

Dom wiejski

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!