Czy da się połączyć styl wiejski, nowoczesny i industrialny? Okazuje się, że tak. Dokonało tego Studio Projektowe Kowalczyk-Gajda, tworząc projekt wnętrza jednego z domów na Kaszubach.
Dom znajduje się na wsi, dlatego też zachowano niektóre elementy kojarzące się z lokalizacją. Projektanci postawili na fuzję stylów, która dała udany efekt mimo tego, że wszystko działo się na powierzchni sześćdziesięciu metrów kwadratowych. Zakres prac obejmował wszystkie pomieszczenia, w tym zaprojektowanie mebli i innych elementów oraz wybór wyposażenia.
Z pozoru niewielka przestrzeń otworzyła się dzięki zastosowaniu jasnych kolorów oraz kontrastujących dodatków. W części dziennej, która obejmuje przedpokój, jadalnię i salonik dużym atutem jest jednolita podłoga. Tworzą ją jasne deski o wyrazistej strukturze drewna. Oddzielona jest jedynie jedna strefa – pośrodku przestrzeni znajduje się wolnostojący kominek. Wokół niego wyłożona została płytka klinkierowa w tradycyjnym, ceglastym kolorze.
W ogóle motyw cegły jest jedną z nici przewodnich projektu. W otwartej przestrzeni dominują białe ściany, których boki, przy kominku, zostały zwieńczone właśnie tym ozdobnikiem. Ta struktura powtarza się zresztą także w innych pomieszczeniach.
Wąska kuchnia została oddzielona nie tylko czarną podłogą, ale także zyskała ceglastą ścianę. Całości dopełniają nowoczesne, podświetlane LED-ami białe szafki na wysoki połysk i drewniane blaty.
Charakterystyczne są także ramy okienne i parapety w całym domu – o barwie miodowego drewna. Tradycyjnego i wiejskiego zarazem charakteru nadaje jadalni stary kredens stylizowany na antyk. Szare krzesła i narożnik oraz okrągły stół nadają klasycznego stylu, jednak miesza się on z surowym, industrialnym wystrojem. Całości dopełnia czarna lampa z miedzianym środkiem właśnie w takiej stylistyce.
Ale to nie koniec. Również w łazience dominują cegły. Zostały zastosowane na całej, największej ścianie w pomieszczeniu. Kontrastują z nimi nowoczesna armatura oraz matowe, czarne płytki na sąsiedniej ścianie i podłodze. Oryginalności dodaje wnętrzu nablatowa umywalka na drewnianej szafce. To też symbol pomieszania nowoczesności i wiejskiego klimatu.
W domu zostały jeszcze zaprojektowane sypialnia i pokój biurowy do pracy. Oba pomieszczenia mają elementy nowoczesne i tę samą drewnianą podłogę, co w części dziennej.
Całość aranżacji domu to oryginalna mieszanka stylów, która może być inspiracją dla innych tego typu projektów.
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Kaszuby
Źródło i zdjęcia: materiały Studia Projektowego Kowalczyk-Gajda (zdj. Wojciech Treder)
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W Kopenhadze powstało wnętrze domu autorstwa biura projektowego Norm...
czytajAranżacja wnętrza apartamentu Glace na 29. piętrze Złotej 44 zajęła...
czytajNadmorska lokalizacja apartamentu stanowi doskonały punkt wyjścia dla wyjątkowej koncepcji...
czytajProjekt wnętrz domu jednorodzinnego autorstwa pani Beaty Michalec z pracowni...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz