Ruszyło Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz

Ruszyło Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz

11 kwietnia rozpoczęło swoją działalność Stowarzyszenie Architektów Wnętrz. W Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie grupa założycielska przedstawiła plany i cele organizacji na najbliższy rok.

Stowarzyszenie Architektów Wnętrz ma budować rangę zawodu i wprowadzić oczekiwane na rynku dobre praktyki w projektowaniu. Ma być też platformą do edukacji, rozwoju praktyk oraz wsparcia architektów wnętrz w innych działaniach zawodowych.

Architekt wnętrz to nie tylko zawód i określona usługa, ale przede wszystkim ważna rola społeczna i socjologiczna. W zwiazku z tym SAW chce podjąć dyskusję na temat urzędowej certyfikacji zawodu architekta wnętrz. Pragnie też dążyć do standaryzacji w projektowaniu wnętrz z naciskiem na ukończenie kierunkowych studiów wyższych, co pozwoliłoby na ujednolicenie jakości usług projektowych na rynku.

W ramach działań edukacyjnych i promujących najwyższe standardy reprezentowane przez SAW, Stowarzyszenie ogłosi w tym roku dwa konkursy: konkurs dla architektów wnętrz „Wnętrze roku” oraz konkurs dla studentów architektury „Dyplom roku”. SAW zależy na ścisłej współpracy w tym zakresie ze wszystkimi uczelniami w Polsce.

Projektanci kierujący się standardami SAW, jasno określonymi zasadami w kontaktach z klientami oraz wiedzą popartą bogatym doświadczeniem, powinni reprezentować model projektowania, który byłby określany mianem gwarancji SAW. Taka gwarancja jakości ma pomóc w ujednoliceniu rynku projektowego w Polsce. Dzięki temu architekci wnętrz powinni uzyskać większy komfort pracy, a klienci większe poczucie bezpieczeństwa w korzystaniu z usług projektowych i satysfakcji z wymarzonego wnętrza.

SAW planuje również organizację własnych konferencji i wydarzeń, udział w już organizowanych wydarzeniach branżowych, współpracę na wielu płaszczyznach z zagranicznymi organizacjami dedykowanymi architektom wnętrz, weryfikację praktyk rynkowych na polskim rynku usług projektowych, monitorowanie przetargów, czy pomoc prawną dla członków SAW.

Źródło: mat.prasowe

Więcej: saw.org.pl

Stowarzyszenie Architektów Wnętrz. Grupa Założycielska

Grupa założycielska SAW

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!