Biuro krakowskiej agencji graficznej

Biuro krakowskiej agencji graficznej

Admind Branding & Communication to agencja graficzna i brandingowa z Krakowa. W czerwcu 2017 roku jej główna siedziba została przeniesiona z ulicy Przemysłowej na Dworską, gdzie zajmuje nowo zaaranżowane biuro o powierzchni 615,49m2.

Kluczowym elementem projektu nowego biura było rozplanowanie funkcji. Na podstawie długiej listy interakcji między pracownikami wyznaczono strefy codziennych zadań: od rozmów telefonicznych, spotkań z klientami, przez spotkania służbowe 1:1 lub prywatne, rozmowy przez Skype'a, szkolenia, po konferencje w różnych konfiguracjach.

Biura agencji Admind

Główna przestrzeń Open Space Admind

W ten sposób na środku powierzchni biura powstał "rdzeń" z budkami telefonicznymi oraz pokojami do zadań specjalnych. Jedną z ciekawszych stref jest project area – Univers - jest to pomieszczenie otwarte na open space, z regulowanymi wysokościami biurek. Przewidziane zostało jako część gdzie na szybko, bez zajmowania miejsc, można spotkać się by omówić projekty. Spotkaniom sprzyja też przestronna, jasna kuchnia, z dużym stołem w centrum.

Salki konferencyjne i budki telefoniczne zostały dodatkowo wyciszone panelami ściennymi 3D.

Materiały są nowoczesne, mają neutralną kolorystykę, a temperament młodego zespołu podkreślają soczyste kolory ścian i dodatki - każda strefa wydzielona jest innym kolorem.

Biura agencji Admind

Rdzeń biura Admind

Biura agencji Admind

Strefa "universus"

Rastrowe i odkryte sufity, posadzka mikrocementowa w kuchni oraz przeszklenia w czarnych profilach nadają wnętrzu industrialny charakter, a mocne akcenty kolorystyczne ożywiają przestrzeń. Całość wzbogacają elementy ze sklejki - ażury, meble - nadające jednocześnie przytulności. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów powstało świeże i funkcjonalne biuro, a charakter i energię miejsca idealnie dopełniła identyfikacja graficzna stworzona przez zespół Admind.

Bazuje ona na typografii stanowiącej podstawę brandu Admind. Głównym elementem graficznym jest font Acumin Pro w wielu odmianach.  Pomieszczenia w biurze nazwane są wybranymi fontami i odpowiadają znaczeniowo lub skojarzeniowo specyfice konkretnego pomieszczenia, np. kuchnia to Frutiger, sale konferencyjne to Futura i Baskerville, a przestrzeń przeznaczona do odpoczynku to Comic Sans. Przez całe biuro przewijają się potężne, namalowane odręcznie z pieczołowitością i poszanowaniem optycznych niuansów litery składające się na napis „Admind”. Są one wkomponowane w przestrzeń, a oprócz funkcji ozdobnej i dopełniającej wnętrze, pełnią również formę tablic, na których powiesić można moodboardy i inne materiały – litery są pokryte farbą magnesową.

Biura agencji Admind

Elementy ze sklejki

Wchodząc do biura spotykamy przestrzeń uzyskaną dzięki przełamaniu brył. Ściany tworzą interesującą konstrukcję, w którą wpisana została typografia. Powstał ponad pięciometrowy mural -  minimalistyczny, jednak monumentalny przez swój rozmiar. Zabawa układami typograficznymi wpisała je we wnętrze. Dzięki temu gość i pracownik jest wpisany w przygodę z firmą. Dodatkowo w różnych miejscach, np. nad poręczą na schodach znaleźć można humorystyczne, krótkie teksty („Trzymaj się!”, „Adventure Ahead”).

Analiza różnych stylów staje się dla odbiorcy przyjemną zabawą. Tam, gdzie klarowność informacji musi być jednoznaczna, powstały mocne akcenty w postaci czerwonych pilarów w kształcie kursora. Dzięki opisowi i ikonie prezentują odpowiedni dział i miejsce. Dla orientacji obszernej przestrzeni biura powstała również mapa, czyli nawigacja z określeniem stref wypoczynku, cichych salek do pracy i innych pomieszczeń.

Dla zespół Admind przyjemnym wyzwaniem była możliwość zaprojektowania własnej przestrzeni, która będzie sprzyjała pracy i kreatywności.

 

Biuro Admind Branding & Communications

Projekt: INNers & Studio Hex

Office interior signage: Admind Branding & Communications

Magnetic Paint + Mat Latex Project: Dark Cloud

Realizacja: 2017

Zdjęcia: Promo Focus

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!