Biuro firmy Tremend to wizualny wyznacznik marki, która od wielu lat projektuje wnętrza hoteli i przestrzeni publicznych oraz z sukcesami zarządza inwestycjami budowlanymi nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Poznajcie wnętrza pracowni Tremend.
Architekci, których pasją i jednocześnie pracą jest projektowanie wnętrz, także i tym razem podeszli niezwykle kreatywnie do zaaranżowania przestrzeni. Motywem przewodnim wnętrz nowego biura Tremend, który pojawia się w różnych pomieszczeniach, jest niebieski mural ze złotymi, geometrycznie przecinającymi się liniami. Nie dominuje on nad całością, a jedynie akcentuje swą obecność i spaja cały projekt w jedną kompozycję.
Wnętrza warszawskiej siedziby powstały w wyniku połączenia stylu industrialnego i nurtu architektury ekologicznej z elementami sztuki i wysmakowanego designu. Architekci zręcznie wykorzystali fakt, że niektóre ściany w pomieszczeniach, w których mieści się biuro, pokryto jedynie betonem, a inne były z surowych cegieł. Uznali, że może to być atutem i jednocześnie doskonałą bazą projektu. Cegły zostały więc pokryte jasną farbą. Surowy beton pozostał między innymi na ścianach i suficie w recepcji oraz na filarach przedzielających miejsce wspólnej pracy zespołu. Reszta powierzchni utrzymana jest także w odcieniach szarości o różnych gradientach. Niektóre fragmenty ścian, dla wzmocnienia efektu pokryto ciemną tapetą. Motywy industrialne to także widoczne kable, czarna stalowa ślusarka i lampy – niczym przeniesione wprost ze starej fabryki. Jeden ze stołów powstał na bazie nóg od starej maszyny do szycia, która została przywieziona z Łodzi.
Tę surowość skutecznie przełamuje wszechobecna roślinność. Znajdziemy ją tuż przy recepcji jako imponujący fragment ściany z mchu, wiszące w szklanych naczyniach kompozycje z kaktusów i rośliny ukryte w wielkich słojach. Wnętrze ociepla także miedź oraz jasne, naturalne drewno. Wykorzystano je między innymi jako masywne blaty stołów, elementy regałów na książki, fragmenty ścian, a także sufitów. Poprzez minimalistyczne użycie materiałów, wprowadzenie drewna i zieleni do wnętrz, architekci wykonali ukłon w stronę architektury ekologicznej.
Dużo jest tu także szkła – sale konferencyjne i miejsca spotkań podzielono ścianami wykonanymi z jego dużych tafli. Szklane są także drzwi prowadzące do pomieszczeń, w których pracują poszczególne zespoły firmy Tremend. Projektanci zaaranżowali także miejsca do pracy wspólnej, oddzielone od pozostałej częci pomieszczenia specjalnymi dividerami w postaci biblioteczek, wypełnionych książkami z fachową literaturą lub szklanych naczyń z zielenią.
W sali konferencyjnej znajduje się duży drewniany stół, przy którym architekci pracują, przyjmują gości i wspólnie spożywają obiady piątkowe. Wygodne, a jednocześnie wyróżniające się niepowtarzalnym designem fotele oraz zwracające uwagę prostymi, a jednocześnie wyjątkowymi kształtami lampy dodają wnętrzu charakteru. Tenże podkreślają także elementy sztuki, których nie mogło tu zabraknąć. Malowidła na ścianach i czarno-białe zdjęcia nawiązują do różnych wątków architektonicznych. Pojawiają się więc ikony architektury, takie jak Ludwig Mies van der Rohe czy Le Corbusier. Każdy element wnętrza pracowni Tremend jest starannie przemyślany i spełnia bardzo konkretną, przypisaną mu rolę.
Fotele w kolorze białym przeszywane są niebieską nitką, która jest akcentem kolorystycznym nawiązującym do motywu przewodniego – niebieskich grafik na ścianach, które po złożeniu tworzą jeden wielki obraz, mimo że znajdują się w różnych pomieszczeniach.
Biuro Tremend
Projekt wnętrz: Tremend
Lokalizacja: Warszawa
Realizacacja: 2018
źródło: materiały prasowe
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Galeria Sztuki Średniowiecznej, prezentująca niezwykle cenne i wizualnie atrakcyjne zbiory,...
czytajWnętrze FoodX Poznan to street art i klipy z...
czytajFlagowym produktem Droids On Roids są aplikacje mobilne powstające na...
czytajZakończono pierwszy etap realizacji projektu obejmującego rewitalizację reprezentacyjnej wilii Neumanna...
czytaj
Ilość komentarzy: 0